I letos se můžete těšit na řadu prvotřídních kapel a účinkujících. Těšit se můžete na Borise Carloffa, kapelu Goodfellas či třebíčskou kapelu Fru Fru. Chybět by neměla ani kapela Dirty Blondes, která uspěla v celonárodní soutěži YouTube Fest, kde skončila na druhém místě.

„Ze zkušenosti z minulých let víme, že rakovnické publikum určitě ocení další festivalový tahák, kapelu Hentai Corporation, a hodně zvědaví jsme na akustickou rokenrolovou kapelu Goodfellas, což je pět mladých kluků, kteří mají slušně našlápnuto. V posledních dvou letech nechybí na žádném velkém festivalu, desku nahrávali v San Francisku a videoklip si nechávají dělat v Japonsku," láká Michal Ortcykr, hlavní pořadatel.

Zřejmě poprvé pak v Rakovníku zahrají třebíčští Fru Fru, město Rakovník na Coombale zastoupí kapely Zima a Falešná ozvěna.

Loňský Coombal na Tyršově koupališti nabídl kromě výborné hudby i zatím nejlepší návštěvnický servis. Ten pořadatelé zachovají. Příchozí tak mohou počítat s bezplatným dětským koutkem s hlídáním a skákacím hradem, kde se o děti až do osmi do večera postará personál ze stacionáře Ráček. Chybět opět nebude čajovna, široká nabídka jídel včetně vegetariánských a také pití.

Určitě vítanou změnou oproti loňsku i předchozím ročníkům je posunutí konce festivalu. Letos se totiž bude hrát až do dvou hodin do rána.

Ani letos nebude chybět DJs' stan, který bude fungovat jako plnohodnotná druhá stage.

„Letos se DJ na poslední hodinu přesune na hlavní pódium, takže Coombal uzavře taneční party. I tady máme překvapení, protože Coombal 2013 svým setem na hlavním pódiu uzavře DJ Josef Sedloň, který dlouhodobě ovlivňuje českou taneční scénu," řekl Ortcykr. Ve dvě ráno se pak každý může rozhodnout, jestli v Lužné přespí ve stanu, pojede domů autem, nebo využije bezplatného odvozu autobusem do Rakovníka.