Závod pořádali Petrovičtí přátelé recese a dobré nálady společně se zájezdním hostincem v Petrovicích. Nestárnoucí pionýry, tedy malé motocykly československé výroby do roku devadesát, zdolávaly zhruba šestnácti kilometrovou trasu. Z Petrovic vyjely na Nový Dům, přes václavskou křižovatku do Václav, Zavidova a zpět do Petrovic.

Na na svou dobu spolehlivé stroje nezapomněli ani diváci. Velké množství jich přišlo, aby parádní stroje povzbudili a s trochou nostalgie si zavzpomínali na dobu, kdy pionýry běžně brázdily silnice.

Všechny stroje nakonec potvrdily svoji stálou kvalitu. Všechny dovezly své jezdce spolehlivě do cíle. Nejrychlejší stroj dorazil do cíle zhruba po třinácti minutách. Závodu se účastnila jediná žena, Hana Čechová z Rakovníka. Ta se však mezi muži vůbec neztratila. Na mopedu dojela na třetím místě. Závod si opět nenechal ujít nejstarší účastník Jiří Schmalz z Petrovic. Jel rovněž na mopedu.

Nápad

Nápad uspořádat závod se zrodil, jak jinak – v hospodě. To potvrdil i Bedřich Chvátal: „Jednou jsme se s kamarádem u piva vsadili o to, kdo má lepšího fichtla. Rozdali jsme si to zhruba po stejné trase. Já to tenkrát vyhrál. Už jsme pak u toho zůstali a uspořádali závod pro veřejnost. Lidem se to zalíbilo a tak jsme letos odstartovali potřetí.“

Pořádný závod se neobešel bez pořádných cen. Za první tři místa dostali závodníci poháry, za čtvrté pytel obilí. Nechyběl ani věnec buřtů a šampus. Jediná účastnice závodu si odnesla jako prémii třílitrovou sklenici utopenců. Všem sponzorům za to patří velký dík.

Jak to dopadlo: Na pionýrech dojel jako první Jiří Hurt z Rakovníka, druhý Vladimír Fecko z Ústí nad Labem a třetí Jiří Bertók z Děčína, čtvrtý Jaroslav beneš z Příčiny.Na mopedu první dojel Pavel Čech, druhý Jiří Čech a třetí Hana Čechová, všichni tři z Rakovníka. Čtvrtý dojel Milan Pucholt, PátýJosef Jireš, pátý Jiří Schmalz z Petrovic.