Ten si rýpl do vedení kraje, respektive do lídra opozičních zastupitelů Marcela Chládka (ČSSD) ohledně hospodářství, a to při projednávání bodu snížení neinvestiční dotace Pečovatelské službě Rakovník.

Chládek zde připomněl zúčastněným informaci, že podle nového rozhodnutí kraje budou neinvestiční dotace přesahující částku 120 tisíc korun přidělovány formou jedné dvanáctiny z celkové částky po celý rok. Divil se, že o tom nikdo z úředníků neví.

„Díky vašemu hospodaření na kraji je to tedy tak, že dnes nejsou peníze a vy jste si schválili přidělovat peníze po jedné dvanáctině, abyste ušetřili. Pochopil jsem to správně?“ obul se Filip do Chládka.

„Druhou část jste pochopil tak, jak jste podnikal. Vy jste asi zrovna jeden z těch, kteří mohou mluvit o hospodaření nebo nehospodaření,“ nešetřil kritikou Chládek. Ten upozornil, že hospodaření Středočeského kraje je závislé na daňové vytíženosti. Ta je podle jeho slov o více než jednu miliardu nižší.

Chládkovi především vadí, že informace o přidělované „jedné dvanáctině“ je stará několik měsíců, přesto o tom rakovničtí úředníci a ani vedoucí odboru nevědí.