Zda se na pondělním zasedání bude o této problematice hojně diskutovat, sice zatím známo není, starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD) ovšem na dotaz Rakovnického deníku řekl, že se žádné změny ve vyhlášce nechystají.

„Naše stanovisko se k tomuto nemění. Trváme stále na zákazové vyhlášce. Navrhujeme vzít zprávu pouze na vědomí," řekl Deníku starosta Pavel Jenšovský.

Podle něj se bude vedení města touto problematikou znovu zabývat po delší platnosti nového zákona o loteriích. Ten by měl začít platit od prvního ledna příštího roku. Rakovničtí chtějí především vyčkat na to, jak bude zákon dopracován judikaturou.

„Představy zákonodárce jsou nějaké a skoro pokaždé to dopadá jinak. Uvidíme, jak se k hazardu v budoucnu postavíme," dodal starosta města.

Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje herny s výherními hracími automaty na území města Rakovníka, přijali rakovničtí zastupitelé v listopadu v roce 2011 a začala platit od roku 2012. Původně chtěli rakovničtí zastupitelé provoz heren regulovat a hlavně je dostat z blízkosti škol a historického centra. Nakonec se ale rozhodli, že tolerovat hazard nebudou vůbec.