I když se tu hrál volejbal, nohejbal nebo stolní tenis, každá disciplína měla svá specifická pravidla. Například nohejbal účastníci hráli na zkráceném hřišti na jeden set do dvanácti bodů. Basketbal měl také svoji zvláštní podobu. Závodník házel na koš z určité vzdálenosti a v časovém limitu musel trefit co nejvíce košů.
Při tlučení špačka také byl určený časový limit, a to tři minuty, ale počítal se nejdelší odpal. Právě upravená pravidla na míru měla hned na začátku nalákat co nejvíce soutěžících. Síly mezi sebou totiž měřily dvoučlenné týmy, vždy muž a žena.

S nápadem uspořádat víceboj přišel před několika lety Pavel Beneš: „Tehdy se vybudoval sportovní areál. Ale protože tu není žádný sportovní, třeba fotbalový klub, tak jsme na jaře, aby byl areál nějak využitý, začali hrát turnaj v nohejbalu, v létě fotbal. Dělají se tu také dětské dny, ale vše je pro děti, nebo pro chlapy. Napadlo mě tedy, uspořádat něco pro ženy. No a aby se nebály, je to v doprovodu mužů."
Poprvé před šesti lety se uskutečnil desetiboj. Pak se přidávaly další disciplíny, až je z toho devatenáctiboj. Disciplíny jsou nenáročné, aby soutěžící neodradily.

„Děvčata se nemusí bát, že si tu zahrají třeba fotbal proti klukům. Disciplíny jsou spíše dovednostní. Kope se na branku, ale na zavěšené nebo postavené pet lahve. Jednotlivé trefy jsou různě bodované. Při hokeji se jede na branku a opět se trefuje. Opravdový zápas je při stolním tenisu nebo při badmintonu. Ale vše se odehrává v přátelském duchu. Kluci se chovají k dámám jako gentlemani. Jde nám o to, sejít se a dobře se pobavit," popisoval Pavel Beneš. Některé disciplíny byly přímo pro pobavení, jako jednorožec, kdy měl soutěžící na hlavě plnou punčochu tenisáků, roztáčel je a srážel jimi pet lahve. Někdy zase hráče potrápilo počasí. Zkuste hrát badminton proti pořádnému větru!

Letos si síly změřilo jen pět dvojic. Ještě den před tím jich bylo více, závodníky ale skolila chřipka. Počet soutěžících se mění. Zkraje soutěžilo i devatenáct dvojic. Každopádně se sem lidé rádi vracejí. Soutěž už má své stálé borce. Po sportovním klání následovalo společné posezení a probírání jednotlivých disciplín a samozřejmě plánování na příští rok.⋌