Pavel Smrž, devětadvacetiletý fotbalista SK Ruda, má za sebou zřejmě nejhorší okamžiky svého života.
Počátkem minulého týdne jsme vás informovali o tom, jak zkolaboval během fotbalového zápasu v Hořesedlích. Život mu tehdy zachránili jeho spoluhráči, kteří mu dokázali poskytnout profesionální první pomoc. „Podílelo se na tom společně více osob, ale asi největší pochvalu by si zasloužil David Brabec. Ten byl dokonce později pochválen za svůj um lékařkou záchranné služby,“ konstatoval trenér klubu Karel Polívka. Ani on, ani všichni ti, kteří trávili tehdy dramatické chvíle na hořesedelském hřišti, na ně nikdy nezapomenou. „Je mi čtyřiašedesát let. Fotbalu se věnuji odmala, ale něco podobného jsem zažil na place poprvé. Byly to strašné chvíle,“ doplnil Karel Polívka.
Telefon
Pavel Smrž je na tom po zdravotní stránce, dle Karla Polívky, už mnohem lépe.
„Volal z nemocnice mobilem. Všem, kteří mu pomohli, moc děkoval. I Davidovi, který mu během masáže zlomil žebra, ale zachránil mu masáží a dýcháním z úst do úst život,“ reprodukoval vzkaz nemocného Karel Polívka.
V průběhu uzdravování by měl být Pavel Smrž transportován z pražské nemocnice Na Homolce do nemocnice v Rakovníku. „I já přeji Pavlovi brzké uzdravení a Davidovi Brabcovi děkuji také jménem naší obce za záchranu lidského života,“ doplnila starostka Rudy Pavlína Urbanová.