Rakovnický fotbalový klub obdržel nabídku na postup do ČFL v úterý. Podle předsedy fotbalového klubu SK Rakovník Marka Tvrze se už hráči dříve nechali slyšet, že by chtěli soutěž okusit.

„Upřímně jsem si tento moment moc přál, ale v ten moment se mi rozklepala kolena, protože řada hráčů z I.A třídy má šanci dojít až do ČFL. Absolvovali jsme schůzi s hráči, kde všichni vyjádřili touhu si třetí ligu zahrát. Jedná se o historický moment pro klub, ale i celý Rakovník, kam se tato soutěž po dvaceti letech vrátí,“ řekl Marek Tvrz s tím, že léto bude patřit k těm nejvíce náročným za poslední roky.

Klubu však již podle předsedy přislíbili pomoc rakovničtí odchovanci, kteří v současné době hrají ČFL za jiné kluby.
Na pondělním zasedání zastupitelů se řešila otázka mimořádné finanční podpory. Představitelé města nakonec klubu přislíbili mimořádnou stotisícovou dotaci.

„Rozpočet klubu včetně mládeže byl v letošní sezoně zhruba 2 miliony, v případě postupu vzrostou náklady o dalších 800 tisíc až 1,2 milionu korun. Máme přislíbenou finanční pomoc od sponzorů. S podporou města sezonu dohraje důstojně,“ vysvětlil Marek Tvrz.