Zatímco v Novém Strašecí byla nová tribuna postavena už loni na podzim, v Rakovníku zatím zůstává v zásobníku projektů.

Rakovnický Tatran plánuje rekonstrukci povrchu hřiště. Vedení klubu už požádalo město o souhlas se záměrem i s třicetiprocentním podílem na nákladech, odhadovaných na sedm a čtvrt milionu. Většinu chce klub uhradit z dotace, o níž se bude letos ucházet. Rakovničtí radní s rekonstrukcí souhlasili a slíbili, že získá-li klub dotaci na rekonstrukci, bude se o podílu města jednat.

S mnohonásobně větší investicí se počítá na městském stadionu, využívaném nejen nejstarším rakovnickým fotbalovým klubem SK, ale i pozemními hokejisty, jejichž dospělé i mládežnické týmy hrají nejvyšší soutěže v republice. Stavba tribuny za zhruba 160 milionů korun však musí čekat na dotaci.

„Máme zpracovaný projekt a bylo vydáno stavební povolení, nyní budeme usilovat o získání dotace,“ potvrdil starosta Luděk Štíbr (ODS). „Letošní prioritou je pro nás ovšem stavba víceúčelového studijního centra, nemůžeme si dovolit dělat dvě velké investiční akce naráz. Podobné je to i v případě sportovní haly. Bude se zpracovávat studie a projekt, abychom měli možnost žádat o dotaci,“ vysvětlil.

Ve fotbalovém areálu v Novém Strašecí se stavělo už loni, kdy na západní straně vyrostlo nové multifunkční zařízení s krytou terasou za více než čtyři miliony korun. „Objekt už převzalo město a do pronájmu ho dostali manželé Musilovi. Zařízení se může využívat na různé městské akce, na hřišti se konají například čarodějnice, Novostrašecký běh nebo letní kino,“ připomněl starosta Karel Filip (ČSSD).

Tím však investice v městském areálu nekončí. Na jižním okraji se letos chystá výstavba pumptrackového hřiště. Jde o uměle vytvořený uzavřený okruh pro jízdu na kole, který se projíždí bez šlapání. Je tvořen vlnami a klopenými zatáčkami.

Stavět ho bude mšecká firma za 458 tisíc korun. Město už má přislíbenu dotaci, kdy by jeho podíl činil 161 tisíc.

V Lubné od plánovaného vybudování hřiště s umělým povrchem nakonec ustoupili, z důvodu velké finanční zátěže. „Je to poměrně nákladné, navíc je doba, jaká je, sportu moc nepřeje. Loni jsme nechali udělat umělou závlahu hřiště, takže s umělým povrchem nyní nepočítáme,“ poznamenal starosta Pavel Soukup (KSČM).