Na Rakovnicku se o tomto víkendu konal sraz vozů Mini Cooper. „Ano, jedná se o ta malá autíčka, která většina bude znát jako „to auto Mr. Beana“. Ale tato auta také v šedesátých letech vyhrávala rallye a jsou jednou z ikon britského designu,“ upozornila za pořadatele Lenka Zemnaová. Místem konání srazu byla chatová osada Višňová – Hájek u Roztok.

V sobotu se vydala kolona aut z kempu na spanilou jízdu do Rakovníka na náměstí, kde byla vystavena. Nechyběla ani jízda zručnosti a pak cesta přes Lubnou, Malinovou, Krakovec, Milíčov, Chříč, Broumy, Karlovu Ves a Roztoky zpět do kempu.

Na srazu nemohl chybět ani známý obdivovatel těchto vozítek, známý český hudebník, hudební skladatel, aranžér a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer, který se věnuje se komponování filmové a scénické hudby, v poslední době se vepsal do povědomí české veřejnosti svojí prací na filmu Goyovy přízraky Miloše Formana, kterou nahrál ve studiu Abbey Road, kde dirigoval London Symphony Orchestra. HUdebník přijel ve svém Mini Cooperu do Rakovníka spolu se svým synem Eliášem.

„Mini Coopera mám už tři roky. Mini Cooper je kultovní auto stejně jako třeba Volkswagen Brouk. Důležité je pro mě, že tato auta mají osobnost. Nikdy bych si nekoupil auto bez osobnosti. Tohle má rovněž vynikající jízdní vlastnosti. Udělá přesně to co po něm chcete,“ pochválil Mini Coopery Varhan Orchestrovič Bauer.