Za pořadatele, Obecní úřad Zavidov a místní fotbalisty, si libovala Jaroslava Burešová: "Mám radost z toho, že přišlo tolik lidí a že se podařilo počasí. Loni nám pršelo a akce se příliš nevydařila. Proto je letošní ročník o tolik radostnější."

Hned na startu dostaly děti „cestovní pas". Ten jim předala trojice: Barbora Svatoňová, Aneta Typoltová a Robert Šperk: „Na pas budou sbírat razítka. Ta dostanou po splnění úkolu."

Po cestě posbíraly děti kromě nezapomenutelných zážitků také ohromné množství odměn. „Nějaké postavičky jsme vyměnili. Nově tu jsou třeba kovbojové, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Shrek a Fiona," popsala Jaroslava Burešová. Na děti čekala například také pro tento den "selka" Hana Rajglová, která vysvětlila: „Děti u mne poznávají zeleninu, ovoce, houby. Jsou to děcka z vesnice, takže to pro ty větší není žádný problém." Pasy byly očíslovány, a tak pořadatelé měli přesný přehled dětí, které si letos vyšly na atraktivní procházku po místním hřišti a jeho okolí.

A byl jich, jak již bylo řečeno, rekordní počet 113! „Kromě sponzorů se na akci také spolupodílely místní ženy, které napekly koláčky a perníčky. Všem, kteří nám pomohli, moc touto cestou děkuji," zdůraznila Jaroslava Burešová s tím, že moc děkuje také chovateli koní Zoranu Peričovi. Po pohádkách byla totiž opět na řadě jízda na koních.

Zcela spokojena byla například malá Adriana Fišerová, které se nejvíce líbila ježibaba. Její maminka Pavla konstatovala: „Pořadatelé si zaslouží pochvalu za to, že to tady dnes tak pěkně připravili. Je dobře, že se tu pro děti něco dělá."