Před hasičskou zbrojnicí v Krakově sešly všechny děti, které našly odvahu vydat se Po stopách rytíře Brtníka na nedaleký hrad Krakovec. Putování za Brtníkem ale nebylo pro děti vůbec jednoduché a cestou musely zdolat mnoho překážek v podobě 21 úkolů s pohádkovou i hasičskou tématikou. Letošního již 4. ročníku této oblíbené soutěže, se zúčastnilo rekordních 64 dětí nejen z rakovnického okresu, ale 3 děti se za Brtníkem vydaly až z Kladna a 10 dětí z Prahy. Nejmladším účastníkem soutěže inspirované pohádkou Ať žijí duchové byl teprve dvouletý Jakub Lev.

Dvoučlenná družstva dětí byla před startem rozdělena do tří kategorií – nejmladší Skřítkové ve věku 2 - 6 let (11 hlídek), Trpaslíci ve věku 7-10 let (9 hlídek) a nejstarší Pionýři ve věku 11-14 let (12 hlídek). Děti na pohádkové stezce potkaly mimo spousty trpaslíků a skřítků, kteří jim zadávali záludné úkoly, také pana Jouzu, Černou kroniku, pana hajného a na hradě Krakovci i samotného rytíře Brtníka s dcerou Leontýnkou.

V kategorii nejmladších Skřítků se s náročnými úkoly nejlépe vypořádaly sestry Barbora a Kristýna Ryšavých, v kategorii Trpaslíků kralovali sourozenci Adam a Natálie Katonovi a v kategorii nejstarších Pionýrů se stali vítězi Lukáš Kříž a David Titlbach. Závěrem je nutno poděkovat sponzorům včetně Středočeského kraje a všem dobrovolníkům, kteří se na pořádání letošního ročníku Po stopách rytíře Brtníka podíleli.

AUTOR: Kristýna Benešová