Krtský Chlapinec v Krtech uspořádal již 4. ročník Prázdninové show, která byla organizována u příležitosti konce prázdnin. V 10.00 hodin vyjela Spanilá jízda nazdobených traktorů napříč obcí a po lesních cestách. Během jízdy hledali návštěvníci poklad krále Šalamouna, který nakonec nalezla zakopaný v zemi 7–letá Simonka a stala se Čmuchalem roku.

Jízdu zakončili účastníci na louce u rybníka, kde se uskutečnilo „Silové klání“, ve kterém se utkalo pět družstev. Závodníci vrhali kuchyňské závaží do dálky, štafetově skákali v pytlích, běželi s vědry plnými vody, nafukovali co nejvyšší počet balónků a na závěr se přetahovali lanem.
Všechny děti dostaly od chlapů z Krt buřtík k táboráku a limonádu zdarma. Celou akci v přírodě zhodnotil předseda František Šatra slovy: „Pán Bůh nám přál krásné počasí a bylo tu s vámi skvěle.“ V přátelském duchu a s veselou náladou si večer Chlapinec a přátelé užili vesnickou tancovačku s výbornou kapelou Duo plus z Nového Strašecí. Celé akce se zúčastnilo přes 110 lidí.

AUTOR: FRANTIŠEK ŠATRA