Střední zemědělská škola v Rakovníku otevřela pro své studenty novou chemickou laboratoř. Učebna se nachází v prostorách mezi školou a intrem. Původně místnost sloužila jako šatny a potom sklad. Nyní bude fungovat jako třída. „Využili jsme prostoru, který se tady naskytl. Co se týká financí, je to vždycky obtížná záležitost nějaké peníze sehnat,“ řekl ředitel zemědělské školy Ladislav Pazák.


Výstavba nové chemické laboratoře nebyla jednoduchá. Škola vybudovala laboratoř chemie zcela na vlastní náklady. „Šetřili jsme na ní několik let a začali jsme ji budovat někdy na začátku října. Samozřejmě to nebyla jednorázová akce. Dělali jsme ji po částech. Teď jsme rádi, že tu třídu máme,“ řekla hospodářka školy Lenka Veselá. Přesná částka, za kterou byla učebna zřízena, se počítá na statisíce korun korun.


Co se týká vybavení, škola se za něj rozhodně stydět nemusí. Učebnu zdobí nový nábytek, strop i podlaha. V budoucnu bude do třídy nainstalován také dataprojektor. „Místnost je rozdělena do dvou částí. První je samotná učebna a druhá je váhovna, kde v budoucnosti přibyde počítačové vybavení,“ řekl zástupce ředitele školy Ivan Kup. Ve váhovně se navíc nachází skříně, ve kterých se zanedlouho objeví přebytečné chemické nádobí.
V této třídě se však nebude vyučovat pouze chemie. Třída poslouží také na jiné předměty, které se týkají například pěstování rostlin nebo biologie.