Výdejna je rozdělena na tankovací stanici a sklad a měla by výrazně uspořit čas a lidské síly, neboť vše bude plně automatické. „Budou tu nové stojany s pistolemi. Vše bude fungovat na karty, takže každý voják, který přijede, si bude moci sám natankovat. Ve skladu budou mít skladníci všechen materiál k údržbě kontejnerů na pohonné hmoty,“ popsala Markéta Neradová, tiskový a informační důstojník. Nově vznikající podlaha rovněž přispěje životnímu prostředí a zabrání úniku pohonných hmot.

V současné době vojáci tankují v polních podmínkách z kontejnerů. „Na jednu stranu to sice pořád trénujeme, ale ve výsledku je to komplikovanější. Tankovací stanice je zásadní hlavně pro logistické útvary, řidiči tankují velmi často. Po dokončení bude vše zaevidováno v elektronickém systému a proces se zjednoduší,“ poznamenala Neradová.

2. základní škola v Rakovníku.
Rekonstrukce dílen i nové šatny. Rakovnickou základku čekají nákladné opravy

Přibližně ve stejné době jako výdejna začala i stavba zbrojního skladu, tedy na jaře tohoto roku. Vzhledem k tomu, že rakovnický prapor je logistickým útvarem, sklad bude sloužit pro krátké zbraně, tedy pistole Phantom a útočné pušky Bren.

„Žádné kulomety zde vzhledem k charakteristice útvaru mít nebudeme. Výhodou dokončení této stavby pak bude, že dozorčí, který je nahoře, se přesune sem, takže bude u vstupu a bude mít na starosti i zbrojní sklad kvůli výdeji zbraní, což bude pohodlnější,“ uvedla Neradová.

Ilustrační foto
Fotovoltaika i úsporná opatření. Města se vypořádávají s energetickou krizí

V nejbližší době začne ve vojenském areálu další stavba, a sice oprava ubytovny. Prapor prozatím tvoří zhruba 270 vojáků, ale jejich počet díky novým rekrutům stále roste. Do roku 2025 by se měl z praporu stát pluk.