Prodloužení dálnice výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy. Zároveň se zkrátí přepravní doba mezi Prahou a Karlovými Vary a zlepší se celková dostupnost Karlovarského kraje.

„Vzhledem k neustále rostoucí dopravní intenzitě už je současná silnice I/6 z hlediska bezpečnosti a plynulosti dopravy nevyhovující, a bude proto v celé svojí délce nahrazena dálnicí D6,“ uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Nový dálniční úsek u Hořesedel, přes které nyní vede průtah karlovarské silnice I/6, odvede z obce tranzitní dopravu. Významně se tak zlepší životní podmínky místních obyvatel, sníží se riziko nehod chodců a cyklistů a dojde také k poklesu imisní zátěže a hluku.

„Upřímně jsem se bála, že už se dostavby ani nedožiji a po nové dálnici mě povezou děti a vnoučata až pohřebním vozem. Děkuji karlovarskému Ředitelství silnic a dálnic za přípravu a že se podařilo úsek protlačit,“ poznamenala starostka Hořesedel Jiřina Milerová.

Kaple císaře Karla se musí přemístit

Výstavba dálnice D6 si vyžádá přesun výklenkové kaple blahoslaveného císaře Karla, která se nachází na plánovaném obchvatu Hořesedel. Dalšími objekty, které půjdou k zemi, protože brání výstavbě navazujícího pětikilometrového obchvatu Hořesedel, jsou bývalé vietnamské tržiště nebo bistro.

Nebezpečné úrovňové křížení s železniční tratí u Rozkoše bude na dálnici nahrazeno mimoúrovňovým. Nová čtyřpruhová komunikace bude bezpečnější a umožní plynulejší jízdu.

Zhotovitelem stavby, jejíž náklady dosahují 1,89 miliardy korun, jsou společnosti Eurovia, Berger Bohemia a Stavby mostů. Úsek má být hotový v roce 2025. O rok dříve má být zpřístupněn úsek u Krupé. Celá dálnice do Karlových Varů by měla být hotova nejpozději v roce 2028.

V úterý zahajovaná stavba navazuje právě na stavěný dálniční úsek u Krupé. Ve vysokém stupni přípravy jsou i další úseky dálnice D6. „Během následujících týdnů plánujeme zahájit další část na obchvatu Hořoviček a s ohledem na průběh výběrového řízení dojde buď koncem letošního, nebo začátkem příštího roku k zahájení stavby mezi Petrohradem a Lubencem, kde už aktuálně probíhá záchranný archeologický výzkum,“ upřesnil Mátl.

Spojení Prahy s lázněmi a dalšími místy

Komunikace D6/I/6 je zařazena do sítě mezinárodních silnic jako tah E48 a spojuje hlavní město Prahu s průmyslovou aglomerací v severozápadní části republiky a s lázněmi Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Jáchymov a Františkovy Lázně. Je vedena z hlavního města ve směru Nové Strašecí – Karlovy Vary – Sokolov – Cheb až na hranice s Německem.