Co vás vedlo k tomu, že jste poprvé kandidovala na starostku obce?

Já jsem nekandidovala. Do funkce jsem nastoupila v půlce volebního období, když se bývalá starostka Eva Hůlová vzdala funkce. V té době jsem již několik let byla zastupitelkou obce, tak mi nabídla, jestli bych nechtěla vykonávat funkci starostky. A já jsem to přijala. Jsem krušovická rodačka, pro obec jsem pracovala už cobi člen zastupitelstva, tak jsem si řekla, proč to nezkusit.

Budete znovu kandidovat?

Asi ano. Mám v hlavě spoustu plánů, které bych chtěla realizovat.

Jaký je váš největší úspěch ve funkci starostky, co vás nejvíce potěšilo?

Největší radost mi udělalo, když jsme se minulý rok zúčastnili soutěže Vesnice roku. Bavil mě celý průběh té soutěže. Sice jsme nedosáhli na stuhu, ale bylo to fajn. Je motivující vidět, co dělají v jiných obcí.

Jak jste se umístili?

Přihlášeno bylo asi dvanáct obcí. Dostávají se vítězné stuhy v různých kategoriích a pak ceny. My jsme získali cenu za vybudování kulturního centra.

Přihlásíte se znovu?

V budoucnu se určitě přihlásíme zase. Letos ale ne. Tento rok je dost hektický, jsou volby a podobně.

A stalo se, že se vám ve funkci starostky něco nepodařilo?

Asi ne. Člověk nemůže prohrávat, pořád musí dělat všechno proto, aby neprohrál. Jakmile starosta prohraje, tak by měl asi skončit.

Ilustrační foto
Hlasujte pro Sympaťáka 6. týdne 2018

Co nového jste udělali v Krušovicích v minulém roce?

Konečně se nám podařilo udělat střechu na škole. To byl takový větší oříšek. Mělo to být hotové už v roce 2016 během letních prázdnin. A nakonec se to protáhlo o víc než rok. Nepovedl se nám výběr firmy. Byl to docela problém, přes zimu do střechy zatékalo. Když se to podařilo na podzim dodělat, hodně se mi ulevilo.

Co plánujete letos?

Určitě doděláme poslední část vodovodu a chtěli bychom, vyasfaltovat dvě silnici, kde jsou teď panely. Pak chceme upravit víceúčelové hřiště a postavit vedle něho posezení pro lidi. Pořádáme tam několik kulturních akcí a musíme vždy stavět stany, aby si lidé měli kde sednout. Pak se tam budou moct pořádat i taneční zábavy a podobně. A co se kultury týká, tak začínáme vždy masopustem. Pak pořádáme akce jako dětský karneval, oslavu Mezinárodního dne žen, čarodějnice. Samozřejmě bude dětský den. A letos navíc plánujeme akci k 100. výročí vzniku Československé republiky. Na vánoce pak pořádáme několik adventních akcí.

Jak vidíte obec v budoucnu? Co byste si přála?

Chtěla bych, aby se v Krušovicích lidem hlavně dobře žilo. Aby tu fungovalo to, co fungovat má a aby obec lidi stmelovala.

Likvidace požáru v průmyslovém areálu v Mochově na Praze-východ.
U požáru v Mochově hasiči zrušili zvláštní stupeň poplachu