Občanské sdružení Klub Nedrog pomáhá už po léta drogově závislým na našem okrese. Nyní je jeho další činnost ohrožena kvůli ztrátě zázemí.

„Tento rok byl pro nás dosti problematický už sám o sobě. Neměli jsme finance, dotace. Provoz byl omezen. Pracovali jsme pro klub spíše na bázi dobrovolnosti. Navíc nyní hrozí, že přijdeme o budovu v ulici Dukelských hrdinů, protože nám skončí koncem roku nájemní smlouva,“ upozornil předseda Klubu Nedrog Jiří Cafourek a dodal: “Už dva měsíce je otázka našeho dalšího fungování v této budově nejistá. O prostory se dělíme ještě se sdružením Radost a Dětskou televizí Rakovník. Nedrog už nemohl její provoz bez dotací utáhnout. Tak jsme tam byli ve třech organizacích.“

Město Rakovník by pochopitelně bylo rádo, kdyby Klub Nedrog mohl fungovat i nadále. Proto uzavřelo s Nedrogem na budovu provozovatelskou smlouvu se symbolickým nájemným na jednu korunu. „Ale v podstatě se všemi energiemi, což činilo nějakých dvě stě tisíc za celý rok,“ upozornil Jiří Cafourek. Město nyní řeklo, že Klub Nedrog v budově nechá, ovšem s tím, že veškeré energie si opět musí hradit sami. „Město chápeme, ale pro nás je to neutáhnutelné a dá se říci, že likvidační,“ uzavřel Jiří Cafourek.