Poklonit se Petrově památce, položit květiny k hrobu, ale i zavzpomínat při sklence vína a zazpívat mu, přijeli kamarádi a kolegové, které měl rád a ani po jeho odchodu na věčnost v roce 2007 na něj nezapomněli.

Přestože byl Petr Haničinec původem z východních Čech, dlouhá léta žil a pracoval v Praze. Pro podzim svého života si vybral společně se ženou Radkou krajinu u křivoklátských lesů a poslední roky prožil v malebném domku v Bratronicích. Spočinutí našel na tamním hřbitově.

Vynikající herec, dabér, recitátor ale i zpěvák Petr Haničinec byl vesměs obklopen výbornými a obětavými lidmi, kteří k němu i dnes nacházejí cestu.
Středeční setkání bylo proto nejen provoněné narozeninovými květinami a zvlhčené slzami dojetí, ale především plné písniček, historek z hereckých šaten, stejně jako vzpomínek manželky Radky či bratronických sousedů a v neposlední řadě i bývalého starosty Vladimíra Štěrby a dalších přátel.

Stejně jako při předchozích setkáních, která se konala v obci za mistrova života, nechyběli ani tentokrát malí zpěváci ze souboru Klíček a Klíčenky z Chrudimi, s nimiž si herec nejednou společně zazpíval.

„Jsem velice ráda za to, že Petrovi přijelo na narozeniny tolik přátel. Moc mě to potěšilo a příjemně překvapilo. Všem, kteří si vzpomněli a dokázali si udělat čas, i těm, kteří ho neměli a poslali třeba dopis a zprávičku moc a moc děkuji. Opravdu všem. Petr by měl určitě radost,“ řekla při setkání Radka Haničincová.