Kolešovická hasičská soutěž je od jiných podobných akcí specifická tím, že je určena pro zásahové jednotky.

Není to žádný požární sport. Jsou tu disciplíny, se kterými se jednotka hasičů může setkat při reálném požáru či při dopravní nehodě,“ konkretizoval velitel soutěže Čečrdle s tím, že letos byla bohužel účast slabší. „V loňském roce byla účast jedenáct družstev. Letos se přihlásilo devět a přijelo jen osm,“ uvedl velitel soutěže Jiří Čečrdle.

Do soutěže se letos zapojila družstva hasičů z Kolešovic, Chrášťan, Slabec, Senomat, Krakova, Lubné, Lán a Nového Strašecí. Čekala je štafeta, čerpání ejektorem, evakuace zraněných, štafeta s proudnicí a hadicí, doprava vody za pomocí věder, sestavování a lezení po žebříku, požární útok, likvidace požáru, dálková doprava vody, tajné disciplíny a závod požárnické všestrannosti (přesun dle azimutu, práce s lodí na vodě či překonání překážky na laně). „Všem přeji hezké zážitky, aby soutěž absolvovali ve zdraví a aby na ni ještě dlouho vzpomínali a za rok se k nám vrátili,“ popřál ještě soutěžícím starosta obce Kolešovice Martin Dvořák.

Zlato si v Kolešovicích vybojovalo v nelehké soutěži vybojovalo družstvo hasičů z Nového Strašecí, druhé místo obsadili hasiči z Chrášťan a třetí z Lán. Čtvrté místo si odvezlo družstvo hasičů z Krakova.