V Heřmanově (u Kolešovic) se v pátek a v sobotu minulého týdne konalo okresní kolo hry Plamen, hasičské soutěže pro děti. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích – přípravka (do 6 let), mladší (6-11 let) a starší (11-15 let). A na programu byly 4 disciplíny – štafeta 4 x 60 metrů, požární útok a pak dvě disciplíny mezinárodní, štafeta CTIF a požární útok CTIF (Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů).


Mladým hasičům však nepřálo počasí. V pátek musela být kvůli dešti přerušena celá soutěž a ani v sobotu se neohřáli. Soutěž, k níž se přičítaly výsledky podzimního závodu požárnické všestrannosti a štafety dvojic, byla napínavá až do posledních chvil. O vítězi rozhodla královská disciplína, požární útok.


O první místo zápolila družstva z Lužné a Čisté. Po té, co Luženští předvedli perfektní útok v čase 28,04 se zdálo, že je o vítězi rozhodnuto.
Čistečtí však ve druhém pokusu udrželi nervy na uzdě a útok zvládli v čase 27,93! Tím rozhodli o svém vítězství a postupu na krajské kolo hry Plamen, které se koná 13. – 14. června v Čelákovicích.
Krom soutěžení v předepsaných disciplínách byla pro děti připravena páteční večerní soutěž o titul Hasič/ Hasička roku 2009. Každý kolektiv vyslal jednu dívku a jednoho chlapce, kteří měli za úkol přijít v originálním kostýmu. Z nich bylo vybráno pět a pět postupujících do dalšího kola, v němž plnili dovednostní disciplíny.


Dívky tak přebíraly hrách a rýži, navlékaly korálky a kluci přebírali šroubky a matičky a stavěli židli ze stavebnice. Nechyběla hasičská disciplína, soupeření v rychlosti rozvinutí a svinutí hadice. Zvítězili Pavla Milerová a Ondřej Vašmucius.
Dík patří zemědělskému družstvu Rakochmel za poskytnutí zázemí, místnímu sboru dobrovolných hasičů za organizaci, rozhodčím a obecnímu úřadu v Kolešovicích za podporu a ceny a dalším sponzorům.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA OD 1.do posledního místa: Kategorie do 6 let- Čistá A, Čistá B, Krakov, Lužná

Kategorie mladších dětí: Lužná, Třtice, Senomaty, Krakov, Kolešovice, Chrášťany, Čistá, Hořesedly

Kategorie starších dětí: Čistá, Lužná, Třtice, Senomaty, Rynholec, Nové Strašecí A, Hřebečníky, Pochválov, Chrášťany, Nové Strašecí B, Řevničov, Hořesedly, Jesenice

AUTOR: JARMILA ČEČRDLOVÁ