Starosta Sboru dobrovolných hasičů Chrášťany Václav Kounovský popsal: „Soutěž je vypsána pro družstva žen a mužů. Soutěžními disciplínami jsou běh na 100 metrů překážek a požární útok v jednom pokusu. Požární útok je takzvanou disciplínou pravdy. Ukáže totiž přesně, jak jsou družstva připravena."
Na místním hřišti nejprve přivítal závodníky Václav Kounovský senior. Starostka obce Jana Tlapáková upozornila: „Byl to totiž právě on, kdo dělal dlouhá léta starostu sboru a byl u zrodu memoriálu."
Jana Tlapáková také zdůraznila, že bez ohledu na to, jak soutěž dopadne, náleží velké uznání všem dobrovolným i profesionálním hasičům za to, jak dnes a denně prokazují svoji zdatnost, obětavost a ochotu pomáhat všude tam, kde je třeba.

Memoriál se pořádá jako vzpomínka na Jaroslava Beneše, který byl 18 let starostou sboru a dvacet let působil jako okresní velitel dobro-volných hasičů, a Jiřího Ulricha, který se členem sboru stal roku 1944 a byl jím nepřetržitě více než 40 let. Za tu dobu prošel různými funkcemi a pětadvacet let byl velitelem sboru. Hasiči ani letos nezapomněli na své dva bývalé kolegy ve sboru a položili po slavnostním nástupu k jejich hrobům květiny.

Mezi hasiči, kteří přijeli soutěžit o víkendu do Chrášťan, byl i Milan Viktora ze Sboru dobrovolných hasičů Krakov. Krakovští hasiči přivezli do Chrášťan svoji Máňu. Milan Viktora Máňu popsal: „Je to přístroj, jehož základem je klasická PS 12, ale trošičku upravená pro sportovní účely. Úpravu nám udělala jedna specializovaná firma na Moravě. Není samozřejmě na běžné hašení, protože tolik nevydrží. Máme ji speciálně na závody. Její životnost je ale menší. Jednou za čas se musí poslat na Moravu, kde se udělá její kompletní oprava. Máňa nám pomáhá umísťovat se na lepších pozicích. S klasickou PS 12 dnes už neobstojíte ve vyšších soutěžích."

Vítězná družstva získala stálé putovní poháry a první tři místa byla odměněna věcnými cenami. První tři výherci v běhu na 100 metrů s překážkami v obou kategoriích dostali věcné ceny, které mají i první tři družstva v obou kategoriích soutěžících okresu Rakovník. A ještě dodejme, že SDH Chrášťany děkuje touto cestou všem závodnicím, závodníkům, rozhodčím, divákům a sponzorům za bezchybný průběh XXVI. ročníku.

Ženy - výsledky

SDH ⋌Celkový součet
Všetaty ⋌127.96
Senomaty ⋌123.98
Krakov ⋌123.19
Lužná ⋌⋌114.85
Kněževes ⋌79.02
Kutrovice ⋌0.00

Muži - výsledky

SDH ⋌Celkový součet
Senomaty ⋌144.21
Rynholec ⋌131.47
Chrášťany ⋌128.76
Krakov ⋌120.14
Všetaty ⋌107.84
Chyňava ⋌⋌98.29
Nové Strašecí⋌49.55
Kutrovice ⋌0.00