Zatímco mnozí si užívají trampské idyly, hasiči jsou ve střechu. Téměř v každé obci totiž poslední dubnový den vzplanou hranice. „Nejjednodušší je vyplnit formulář na webových stránkách Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje se sídlem v Kladně. Další možností je vše nahlásit telefonicky," řekla už dříve Rakovnickému deníku Lenka Kostková, tisková mluvčí středočeských hasičů. Žádného složitého papírování se neobávejte.

Stačí uvést lokalitu, kde budete pálit hranici, a dále pak kontakt na dohlížející dospělou osobu, kterou budou moci hasiči v případě nějakého dotazu či možného požáru kontaktovat. V případě, že o pálení hranice nedáte profesionálním hasičům vědět, vystavujete se možnému riziku, že by mohli hasiči přijet a oheň uhasit.

„Dotyčným k tomu ještě hrozí pokuta. Je to zbytečné zkažení dobré nálady u ohně," podotkla mluvčí Lenka Kostková, která ještě připomněla, ať lidé na povinnost ohlášení pálení nezapomínají a vyvarují se tak zbytečných komplikací. Nezapomínejte také, že byste měli mít vždy po ruce prostředky pro uhašení případného požáru. Rodiče by měli s ještě větší bedlivostí hlídat své ratolesti.