Nakonec přišel na řadu i klasický požární útok. Soutěž se letos uskutečnila už potřetí. Bohužel se zúčastnily pouze dva hasičské sbory, místní a z Krupé.

„I když jsme oslovili sbory v okolí, nakonec nepřijely. To nás trochu mrzí," zkonstatoval starosta místních hasičů Stanislav Kočí. Kromě zvláštních disciplín měli Nesuchynští ještě jednu lahůdku: v útoku startovalo družstvo mužů nad šedesát let. Jeho členem je i Stanislav Kočí.

„Je nás celkem sedm zasloužilých hasičů a nemůžeme najít soupeře. Proto jsme snížili věk nad padesát. Dali se dohromady chlapi v Krupé. Dneska si to s nimi rozdáme," těšil se Kočí. Letos poprvé hasiči museli šplhat na laně. Většina z nich se shodla, že to bylo nejtěžší.

Za domácí šplhala Alena Burešová: „Naposledy jsem šplhala před patnácti lety na základní škole, ale nakonec to šlo." Někteří borci nahoru doslova vylétli i bez přírazu.

Družstvo Krupé si nepřivezlo nijak zvláštní taktiku. Scházejí se jen párkrát před závodem. „Ale jeden druhého už dobře známe, takže kdo rychle pije, jde k pití piva a podobně. Někteří se závodu účastní už od začátku, někteří přijeli poprvé. To jak nám postupně dorůstá dorost," vysvětlila za všechny Kristýna Malá. Důkazem toho, že se hasiči z Krupé dobře znají, byl i výsledek závodu. Vyhráli ve všech kategoriích.