Poměřit svoje síly a schopnosti krom místních dorazili hasiči z Křivoklátu a z Roztok.

Úkolem bylo v co nejkratší době zasáhnout proudem vody daný cíl. To znamená především kolektivní souhru, načerpat vodu, napojit hadice, trefit cíl, hadice stočit a rychle se vrátit na start. Soutěž byla velmi napínavá a vyrovnaná.

První na startu byly Roztoky, do cíle dorazily s časem 7:42. Druzí startovali místní bukovští hasiči, s výborným startem, rychlým napojením hadic, brzkým zásahem cíle, ale v zápalu boje došlo ke zranění jednoho z hasičů, a tak byla použita záchranná nosítka a družstvo cíle i se zraněným hasičem dosáhlo v čase 11:00. Třetí startující Křivoklát cíl zdolal v čase 5:53. Místním bukovským hasičům bylo dopřáno nápravného 2. pokusu, který beze zbytku využili a dosáhli nejlepšího, bohužel, neoficiálního času 4:47, který se v konečném hodnocení k neradosti všech nepočítal.

Takže umístění bylo následující: 1. místo Křivoklát, 2. místo Roztoky a 3. místo Velká Buková.
Nicméně v této soutěži jde hlavně o to, sejít se a natrénovat patřičné dovednosti a rychlost, které jsou potřeba v případě skutečného požáru. A krom trénování a opakování, matce moudrosti, se sejde prima parta, opečou se vuřty a užije se spousty pohody a legrace. Tentokráte i v nepřízni májového počasí a s příjezdem sanitky.

Tudíž 2. ročník Bučinky se do historie zapíše poněkud v akčnějším duchu.

AUTOR: HANA KAFKOVÁ