Na silnicích nižších tříd leží místy i několikacen­timetrová vrstva ujetého sněhu. Ani to není pro mnohé řidiče varováním a zbytečně riskují nejen své zdraví, ale i těch ostatních. Ve čtvrtek v odpoledních hodinách se pak stala ošklivě vypadající dopravní nehoda u Pavlíkova. Devětatřicetiletý řidič automobilu Ford Focus nezvládl na zasněžené vozovce řízení a vjel do protisměru, kde se střetl se Škodou Octavia. Nehoda se obešla bez zranění.

Vedoucí dopravního inspektorátu v Rakovníku Ladislav Heller doplnil: „Alkohol byl dechovou zkouškou vyloučen. Škody byly vyčísleny na obou vozidlech po sedmdesáti tisících korun.“

Sníh a zmrzlá vozovka byly příčinou dopravní nehody v Kuštově ulici v Rakovníku. I tady řidič podcenil stav vozovky, když nestihl včas zastavit a naboural vozidlo před ním. „Nehoda se obešla bez zranění, alkohol byl dechovou zkouškou vyloučen. Škody činí na každém vozidle 20 tisíc korun,“ informoval Ladislav Heller.

Plné ruce měli i rakovničtí, kteří vyjížděli zejména vyprošťovat sypačské vozy. „Ve 20:45 jsme byli požádáni o pomoc, když zapadl sypačský vůz ve sněhu u Pavlíkova,“ informovala tisková mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. O necelé tři hodiny později vyjížděli hasiči z Rakovníka znovu k dalšímu vyproštění sypače. Ten tentokráte zapadl u Slabec. „Hasiči jej museli vyprostit pomocí jeřábu,“ řekla Lenka Kostková.

Vyprošťovací práce hasičů pokračovaly i v pátek dopoledne. U Rousínova zapadl řidič s nákladním vozidlem. „Hasiči vyjeli na místo, ale během cesty dostali hlášení, že bylo nákladní vozidlo vyproštěno sypačským vozidlem,“ informovala mluvčí Lenka Kostková.

Před pátečním dopolednem uvízl u obce Příčina v příkopu další sypačský vůz. Na místě zasahovali rakovničtí hasiči.