Radost z pohybu, ze společně stráveného času a kapka soutěživosti. Právě to bylo možné vyčíst v z tváří malých a mladých hasičů, kteří se v sobotu sjeli z několika obcí Rakovnicka do Čisté, aby si ani letos nenechali ujít v pořadí již 3. ročník vskutku originální soutěže Čistecký uzel.

Soutěžilo se v kolektivech, jež čekala štafeta dvojic a trojic, uzlová štafeta, zkouška technických znalostí… Děti byly pochopitelně rozděleny do tří kategorií, tedy na přípravku (do šesti let věku), mladší (od 6 do 11 let) a starší (11 až 15 let). Velitel soutěže Vlastimil Schuh konstatoval: „Všechny kategorie máme obsazeny.“

Nechyběl přebor v uzlování jednotlivců. Jelikož jsou zúčastněné kolektivy mladých hasičů výhradně z našeho okresu, vítěz tohoto přeboru je držitelem titulu „Mistr uzlu okresu Rakovník pro rok 2011“. Titul Mistr uzlu 2011 získala letos dívka, a to Kateřina Rašínová (SDH Lužná). Druhý byl Jakub Houska z Chrášťan a třetí Jessika Cusacková z Krakova.

„Je to vlastně nová věc, kterou jsme zahájili jako doplňkovou disciplínu vloni na druhém kole hry Plamen okresu Rakovník, který jsme pořádali právě tady u nás v Čisté,“ vysvětlil Vlastimil Schuh s tím, že bez podpory obce by činnost Sboru dobrovolných hasičů v Čisté byla velmi složitá a určitě by se některé aktivity omezily a postupně by se zrušily.

„To platí globálně na všechny Sbory dobrovolných hasičů. Jsme, jak známo, příspěvkové organizace. Poděkování za podporu a spolupráci na hladkém průběhu naší soutěže patří hlavně obci Čistá, SDH Čistá a mé poděkování patří i školeným rozhodčím ze Sborů dobrovolných hasičů Slabce, Hřebečníky, Kolešovice a Lužná, kteří zajistili spravedlivé hodnocení soutěžících,“ zdůraznil Schuh.

V rámci Čisteckého uzlu došlo také na nepovinnou disciplínu - ukázku kulturního programu mladých hasičů, se kterým se prezentují na různých akcích (výroční schůze,…).Vystoupily jen děti z Čisté a Krakova. „O vítězi této disciplíny hlasují vedoucí kolektivů. Těsným rozdílem zvítězili mladí hasiči z Čisté,“ dovysvětlil Schuh.

Zvláštní poděkování organizátorů akce patří Ireně Bobisudové, babičce jednoho z členů soutěžního družstva domácích, která napekla několik druhů sladkého cukroví pro všechny.Nebylo ho zrovna málo a na otázku, co za to, vzkázala pořadatelům „Nic nechci. Já to udělala ráda. Vždyť je to pro děti!“
Soutěž se podle reakcí vedoucích a dětí i letos skvěle vydařila.

Vlastimil Schuh ještě za organizátory čistecké soutěže vzkazuje: „Uzel bude i v roce příštím!“