Ten k nim byl dovezen přímo z výrobní linky ze závodu THT Polička. Příjezd nového auta do Čisté si nenechali ujít nejen hasiči a místní obyvatelé, ale ani děti z místní základní školy. Dokonce ho vítaly sborovým pokřikem: „Máňa jede!" A později: „Bláňa jede!" To když v mžiku novotou blýskající se autíčko přejmenovali podle starostky Čisté Blanky Čebišové.

Pro čistecké hasiče se jedná o zásadní událost, neboť podle slov zástupce velitele čisteckých hasičů Miloslava Svatoše nevlastnil jejich sbor nikdy zcela nové auto. „Vždy to byla převedená auta od jiných sborů nebo vojáků. Trambusu, který  vlastníme doposud, bude letos čtyřicet let. Je to tedy velice potřebná výměna," dovysvětlil Miloslav Svatoš a přiznal, že ani on nemohl dospat.

Pro Rakovnický deník okomentoval velkou událost také velitel čisteckých hasičů Tomáš Vopata: „Co do vybavení bude splňovat všechny podmínky, které jsou potřebné k jeho adekvátnímu provozu. Podařilo se nám ho sehnat díky sponzorským darům a touto cestou všem přispěvatelům děkujeme."

Na sponzorských darech od firem i od drobných přispěvatelů - občanů se vybralo zhruba 300 tisíc korun.  Starostka obce Blanka Čebišová doplnila: „A peníze stále ještě chodí, takže auto budeme dále dovybavovat." Zásahové vozidlo CAS 30 T – 815/7 4x4 už je a bude ještě dovybaveno například těmito komponenty: rám navijáku, naviják, stavoznak vody na bok automobilu, dýchací přístroje, tablet, autokamera, nárazníkový monitor ovládaný dálkově z kabiny řidiče (přední proudnice). „Po technické stránce bezesporu splňuje standardy a rovná se vozům profesionálních složek," zdůraznil Tomáš Vopata.

Podle čisteckých hasičů bude jeho vytíženost určitě velká. Například v minulém roce  absolvovali nespočet výjezdů zaviněných suchem a vichřicemi k požárům a popadaným stromům. „Na Rakovnicku se jedná, tedy kromě Rynholce, o první nové zásahové vozidlo tohoto typu, které šlo přímo od výrobce pro sbor dobrovolných jednotek," upozornil Miloslav Svatoš.

Celkové náklady na pořízení CAS po výběrovém řízení  jsou skoro 6,3 milionu korun. Z toho dotace od ministerstva vnitra, generálního ředitelství HZS České republiky činí  2 miliony 500 tisíc korun. Dotace z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS byla jeden milion korun. Zbytek ve výši  téměř 2,8 milionu korun hradí obec Čistá.

Jeden ze strojníků sboru Petr Čech konstatoval: „Mám pochopitelně z nového vozu radost, ale zároveň i obavu. Musíme se s ním nejprve pořádně seznámit. Získat v zacházení s ním praxi. Každopádně je to  velká radost.  Práce s ním bude méně nežli s naším starým autem. Pokaždé, když jsme jeli na zásah někam dál, tak se vždy něco rozbilo. Když jsme přijeli zpět, tak se muselo spravovat a stále dolévat olej."