Na fotbalovém hřišti v Řevničově bylo tuto sobotu veselo. Fotbalisty zde vystřídala historická hasičská technika. Celodenní akce s doprovodným programem byla pro řevničovský sbor dobrovolných hasičů premiérovou záležitostí. Na travnaté ploše byly k vidění opravdové exponáty z hasičské branže dávné minulosti.
„Možná by si někdo řekl, že je to s návštěvností slabé, ale je to první akce, tak nám je jasné, že se sem nesjede celý okres,“ nechal se slyšet velitel místních dobrovolných hasičů Antonín Zábranský. Ten zároveň počítá s tím, že si akce do budoucna získá jméno. „Byli se zde podívat lidé například z Berouna. Pak tu byli i tací, kteří slíbili, že příští rok také nějakou tu techniku přivezou,“ konstatoval Zábranský. Podle něj je největší problémem donutit lidi, aby exponáty oprášily a do Řevničova je přivezly. Aktivních ve své prezentaci bylo při letošním premiérovém ročníku zhruba dvanáct sborů z rakovnického okresu. „Nejstarším exponátem je asi novostrašecká koňmi tažená stříkačka z roku 1808,“ informoval Zábranský.
V odpoledních hodinách dostali prostor všechny sbory, které chtěli veřejnosti ukázat funkčnost těchto historických skvostů.