„Seděl v Opelu Corsa a při zajíždění na rychlostní komunikaci nerespektoval dopravní značení přikazující směr jízdy a vjel do protisměru. Ve své riskantní jízdě pokračoval ve směru na Prahu ještě dalších čtyři sta metrů,“ popisoval zástupce vedoucího DI Rakovník Ladislav Heller.
Byla jen otázka času, kdy dojde k havárii. V nepravou chvíli na nepravém místě se objevil třiatřicetiletý muž z Rakovnicka ve Škodě Octavii. Následoval boční střet, při kterém byl opel odhozen na středová svodidla. „Při ošklivě vypadající havárii nebyl naštěstí nikdo zraněn,“ doplnil policista. Škoda na octavii je 45 tisíc korun a na opelu 30 tisíc korun.

Jelen

Ve čtvrtek v půl osmé ráno se nedaleko Lužné řádně vyděsil čtyřicetiletý řidič z Rakovnicka ve Fordu Mondeo. Do cesty mu náhle vskočil statný jelen. „Vběhl do silnice z levé strany vozovky. Po nárazu odběhl do lesa. Zbyla po něm jen část srsti na kapotě auta,“ konstatoval Ladislav Heller. Řidič zůstal po nárazu nezraněn. Škoda na jeho voze je 20 tisíc korun.

Poslední třetí čtvrteční kolize se udála v jedenáct hodin dopoledne ve Vysoké ulici v Rakovníku. „Třiačtyřicetiletý Berouňák chtěl svoji škodovku zaparkovat při pravém okraji silnice a přitom lehce zachytil o zde již stojící audi,“ uzavřel policista Ladislav Heller. Alkohol byl následnoudechovou zkouškou jako příčina nehody vyloučen. Celková škoda na obou vozidlech je 20 tisíc korun.