Výsledky chovů čistokrevných králíků, holubů, hrabavé a vodní drůbeže a exotického ptactva vám v uplynulém víkendu představila v pořadí již 22. Zimní výstava pořádaná Základní organizací Českého svazu chovatelů Rakovník.

Předseda základní organizace Antonín Hejda uvedl: „Do Rakovníka přijelo okolo šedesáti vystavovatelů nejen z naší organizace, ale z celého okresu. Dokonce tu máme například i vystavovatele ze severních Čech, konkrétně z Podbořanska.“

I letos byly pro úspěšné vystavovatele byly připraveny Čestné ceny a ceny do soutěže o nejlepší chovatele ZO Rakovník v oborech králík, drůbež, holub, a byla i cena s názvem Mladý chovatel. Výsledky vám přineseme v úterním vydání Rakovnického deníku.

Předseda Okresní organizace ČSCH Jiří Kinkal k výstavě řekl: „Mohu jen chválit. Je nádherná výstava s velkým množstvím zvířat, která jsou ve velké kvalitě. Mně osobně se líbí skutečně všechny.“

A bylo se na co dívat: z kotců vystrkovalo čumáčky přes 200 králíků, za pletivem pobíhalo 142 kusů drůbeže a oko návštěvníků se mohlo pokochat také pohledem na 300 holubů. „S tak velkou účastí vystavovatelů a vystavovaných exponátů jsme skutečně nepočítali. Máme z toho skutečně velikou radost,“ zhodnotil Antonín Hejda.

V neděli je otevřenood 8 do 13 hodin. Máte možnost nejen zhlédnout velké množství krásných zvířat z ušlechtilých chovů, ale i zakoupit tato čistokrevná zvířata do svých chovů. Zajištěno občerstvení a bohatá tombola.