Historický vlak, jenž bude sestaven z historické patrové sestavy, pěti starých osobních vozů 3. třídy a dvou bufetových vozů povede parní rychlíková lokomotiva Albatros (498.022). Navíc v bufetových vagónech lze zakoupit nejen občerstvení, ale i upomínkové předměty spojené s historií železnice.

„Parní vlak odjíždí z branického nádraží v sobotu, neděli a pondělí vždy ve čtvrt na deset, příjezd na Křivoklát je naplánován zhruba na půl dvanáctou. Zpět do Prahy odjede vlak osm minut po půl čtvrté odpoledne,“ říká Petr Pavlík, dozorčí provozu v železniční stanici Praha-Vršovice, který parní jízdy spoluorganizuje. „Největší zájem je už tradičně o sobotní jízdu. Místa k sezení jsou v tomto vlaku už prakticky vyprodána a projednáváme posílení soupravy. Cestujícím proto doporučujeme vyrazit na Křivoklát na velikonoční neděli nebo pondělí a zároveň si zakoupit jízdenku s místenkou v předstihu.“

Křivoklát o prodloužený víkend ožije řemeslnickým jarmarkem, kde návštěvníci uvidí řezbáře, hrnčíře, košíkáře, ale i perníkaře či kováře. Rovněž je připraveno několik zajímavých divadelních, tanečních i pěveckých vystoupeních. Ochutnat zde budete moci staročeskou medovinu, velikonoční sladkosti, svařák i pečené maso.

Historická souprava vyjíždí z pražského Braníku v 9:15, do stanice Křivoklát dorazí v 11:36. Zpět do Prahy odjíždí vlak v 15:38.