Unikátní pohledy do míst, kudy běžně a často bez povšimnutí procházíte, nabízí rozsáhlá výstava pohlednic s názvem Pozdravy z Rakovnicka, historické pohlednice. Některé pohledy určitě překvapí, například budova staré školy před kostelem sv. Bartoloměje na Husově náměstí, která je už dávno zbourána. Pohlednice jsou seřazeny podle jednotlivých témat. Ucelenou sbírku tvoří například rakovnické školy, Husovo náměstí, Vysoká a Pražská brána, rakovnické stavební památky, Čermákovy sady, rakovnické ulice, pomníky, továrny. Dále okolí Rakovníka, Tyršovo koupaliště.

V další části najdete historické pohlednice z obcí okresu: Kněževes, Přílepy, Olešná, Chrášťany, Hořesedly, Hředle, Krupá, Krušovice, Lhota pod Džbánem, Milostín, Mutějovice, Nesuchyně, Řevničov a Srbeč. Dále pak Lány, Lužná, Lišany Křivoklát, Krakovec, Čistá, Lubná a Nové Strašecí. Na pozdravu z Řevničova vás zaujme sokolovna, kostel. Na té z Krušovic určitě poznáte školu.

Snad nejvíce pohlednic přinášelo pozdrav z česání chmele. Pohlednice jsou z rozsáhlé sbírky Muzea T.G.M. v Rakovníku. I když jich na stěnách visí opravdu hodně, celá řada jich ještě zůstala ve sbírkách. Jsou z konce 19. století až do konce třicátých let minulého století. Na rozdíl od pohlednic nedávných a současných jsou oživeny lidmi. Na výstavě najdete také něco o historii pohlednic. První byla odeslána v roce 1870 jako korespondenční lístek s natištěnou fotografií.

Výstavu Pozdravy z Rakovnicka v Galerii Samson Cafeé můžete navštívit do 28. srpna.