Dostat věž dolů ale nebylo vůbec jednoduché, protože musela být zachována jako vzor pro novou. „Tak zničenou věž jsem ještě neviděl. Byl vůbec zázrak, že jsme ji dostali na zem celou. Museli jsme ji celou provázat kurty a lany, aby se nerozpadla. Pak ji jeřáb zvedl do výšky a postavil na zem,“ popisoval Jaroslav Bartoš, vedoucí firmy Ryta Rokycany, která střechu opravuje. Novou věž udělají dělníci celou na zemi a poté ji opět jeřáb posadí na střechu. „Tento postup je jednodušší, než kdybychom dělali věž ve výšce,“ podotkl Jaroslav Bartoš.
Dnes začínají dělníci stavět dřevěnou věž na zemi. Hotovou ji oplechují až na střeše. To vše je plánováno na měsíc září.
Po sejmutí a otevření horní báně na špičce věže uvnitř nebyla nalezena žádná listina, či dokument o poslední opravě nebo nějaké historické předměty, mince, noviny a podobně, i když to někdy bývá zvykem. „Nyní vložíme do věže listinu s údaji o letošní opravě. Celý proces opravy střechy je podrobně dokumentován,“ řekla místostarostka města Libuše Vosátková.
Náklady na opravu střechy byly předběžně spočítány na bezmála tři miliony osm set tisíc korun. Firma z Rokycan zakázku vysoutěžila za téměř tři miliony třicet čtyři tisíc korun s lhůtou dodání 84 kalendářních dnů. Rada města tuto nabídku schválila. „Akce nebyla zahrnuta do rozpočtu města pro letošní rok, proto bude hrazena formou rozpočtového opatření. Výdaje je možné pokrýt ze zůstatku na běžném účtu,“ dodala Libuše Vosátková.
Rekonstrukce střechy staré radnice včetně věže není její první opravou. Ve dřevě je už několik let tesařík. V roce 2013 byla věž ošetřená termoasanací, kdy se ohřívala horkým vzduchem o teplotě maximálně sto dvacet stupňů po dobu několika hodin. Horký vzduch měl hmyz zabít. Tehdy nebyla věž podle statického posudku ještě v tak dezolátním stavu jako dnes, proto se volila tato levnější možnost. Vedle termoasanace se věž mohla ošetřit mikrovlnou sanací nebo chemicky. Obojí ale bylo vyloučeno, protože je věžička špatně přístupná. Termoasanace tehdy trvala čtyři dny a vyšla na téměř dvě stě čtyřicet jedna tisíc korun. Budova radnice není kulturní památkou, proto na opravu nedohlíží odbor památkové péče Městského úřadu v Rakovníku, ale je navržena na zapsání do seznamu kulturních památek.