„V centru města a v okolních ulicích se rozšířil značný nepořádek spojený s hlukem a ještě více znepokojující je zdánlivá nečinnost městské policie v této situaci. Hluk způsobený skupinami lidí , zejména nepřizpůsobivé mládeže, se stává stále více obtěžujícím pro místní obyvatele i návštěvníky. Výsledkem toho je zhoršená kvalita života v této části města,“ stálo v příspěvku v jedné z rakovnických skupin na facebooku.

Příspěvek vyvolal dlouhou diskuzi s desítkami komentářů. „Mám pochopení pro zábavu, ale když mi každou noc přímo pod okny řve jedna a ta samá skupinka nepřizpůsobivých, tak se neudržím a zařvu na ně z okna. A když mi hodili do okna kámen, tak už jsem městskou policii zavolat musel. Přijeli, partu rozehnali a pár dnů byl klid. Pak jim zase otrnulo,“ napsal Roman Homola.

Zkušenost s hlučnou partou má i Zdenka Hayden, která se před ní v době, kdy čekala na své syny, raději zamkla v autě. „Musím říci, že z nich mám opravdu obavy a rozhodně nejsem sama. Mluvila jsem s prodavačkou, která prodává kousek od místa, kde se parta schází, a potvrdila, že se bojí,“ uvedla Rakovničanka.

Podle velitele městských strážníků Jaromíra Nového se hlučné party nedopouštějí ničeho nezákonného.

„Víme, že po sobě tyto skupinky, většinou romské, řvou, pouštějí nahlas hudbu, pohybují se v Trojanově ulici nebo před poštou, ale nemáme zákonný důvod je z místa vyhodit. Doporučíme jim, aby šli jinam. Vzhledem k tomu, že to dělají přes den, i když jsou hluční, nejde o rušení nočního klidu. Nevšimli jsme si, že by ničili majetek nebo popíjeli jako mladiství alkohol na veřejnosti,“ vysvětlil Nový.

Pro občany, kteří si na skupinky stěžují, má pochopení. „Nemáme na ně ale páku, neděje se nic protiprávního. Navíc s ochlazujícím se počasí to začíná být trochu volnější a už se tolik nescházejí,“ uzavřel Nový.