Poslanec David Rath se po jmenování hejtmanem Středočeského kraje nevzdá poslaneckého mandátu. Bude tak pobírat dva platy. Oba si prý ale nenechá, chce vytvořit vlastní podpůrný program, z něhož bude přispívat lidem na jejich různé potřeby.


Finanční pomoc Davida Ratha by tak na Rakovnicku uvítalo například Společenství Androméda, které se už řadu let snaží vystavět v katastru obce Velká Chmelištná hospic. „Na Ministerstvu zdravotnictví jsme byli také informováni o nedostatku zařízení pro nemocné Alzheimerovou chorobou a na doporučení odborníků jsme se přiklonili k návrhu postavit nejprve zařízení pro takto nemocné občany - Sanatorium sv. Kryštofa a sv. Josefa,“ doplnila za organizaci Helena Petrášková.


I přesto, že peněz je nedostatek jdou stále členové společenství za splněním svého cíle. Pomáhají si sami prací zadarmo, najdou se sponzoři se srdcem na dlani a byla také vyhlášena Veřejná sbírka. „To víte, že by se nám finanční pomoc Davida Ratha moc hodila. Potřebujeme každou korunu. Bude–li nám chtít něco přidat, budeme jen rádi,“ zdůraznila Helena Petrášková.
Za účelem realizace projektu byla v obci Velká Chmelištná zakoupena společenstvím v září 2004 z vlastních soukromých peněz budova bývalého hostince (byl 10 let bez provozu) s přilehlými pozemky.


Po zprovoznění budovy zázemí, kterému by mělo dojít už do konce tohoto roku, si chceme zajistit finanční podporu z rozvozu dietetických jídel z naší kuchyně zejména zdravotně postiženým a starým občanům. Nemůžeme stále jen čekat na to co nám kdo dá. Chceme už něco vytvářet a vydělávat na další stavební plány,“ doplnila Helena Petrášková.

A tak jen doufejme, že nového hejtmana, který má ke zdravotnictví tak blízko, zaujmou plány Společenství Androméda a přispěje na výstavbu hospice a sanatoria.
Obzvláště z toho důvodu, že hospic v našem kraji citelně chybí.