Rakovnické jesle nabízí novou službu. Je to první bod optimalizačního balíčku, od kterého si radnice slibuje snížení nákladů na jejich provoz.

Je to ovšem pouze první krok. Vedení radnice rovněž plánuje během tohoto roku snížení počtu zaměstnanců v jeslích o dva (jeden je v důchodovém věku, druhý do důchodu může odejít) – redukce zaměstnanců by rakovnické kase mohla ušetřit až půl milionu korun. Město provoz jeslí dotuje sumou přesahující dva miliony. Hlídání vyjde rodiče na padesát korun za hodinu, umístěny zde mohou být děti od jednoho roku do tří let. Ty se zapojí do běžného chodu jeslí. Při prvním krátkodobém hlídání musí mít dítě s sebou potvrzení od pediatra, očkovací průkaz a doklad o alergiích. Službu půjde využít od půl sedmé ranní do půl páté odpolední. Zajistit lze i stravování (25 Kč na den).

„Důležitým upozorněním pro rodiče, kteří pobírají rodičovský příspěvek, je, že dítě může být v jeslích dohromady pouze pět dní v měsíci, jinak totiž o příspěvek přijdou,“ vysvětloval místostarosta pro sociální věci Jan Švácha. Hlídat děti zde půjde pouze do naplnění kapacity jeslí (20 dětí).