Své výtvory přineslo šestnáct žen, osm dětí a dokonce dva muži. Domácí krtkův dort, několik různých rolád, bebe řezy s originálním kakaovým nápisem MDŽ, buchta s pařížskou šlehačkou a čokoládou nebo s ovocem, to vše vás mohlo inspirovat k domácímu pečení. Stačilo se jen dívat. A co teprve, když se ochutnávalo! Čtyřčlenná porota ve složení: Pavel Beneš st., Karel Staněk, Stanislav Braný a Jakub Novák, neměla vůbec jednoduché rozhodování.

Potvrdila to i jedna z organizátorek, Alena Švarcová: „Porotě se moučníky hodnotily hůře než bábovky. Je tu více chutí i tvarů. Ale zase je to pěkné a pestřejší. Nejdříve jsme ani s porotou nepočítali. Chtěli jsme dát ochutnat hned všem a rozdat lístečky, na které by napsali tři nejlepší moučníky. To nám pak přišlo divné, tak jsme narychlo sehnali čtyři chlapy," popisovala Švarcová.

Sama upekla medovník podle receptu po mamince. „Pekla jsem ho poprvé a myslím, že chtěl ještě trochu odležet. Původně jsem plánovala makovou bábovku s hruškami. Nalila jsem ji poprvé do staré litinové formy a pak jsem ji vůbec nemohla vyklopit," vyprávěla se smíchem Alena Švarcová.

Několik moučníků dostalo od porotců shodný počet bodů. „Museli jsme u nich pak jen hodnotit chuť, abychom došli k nějakému výsledku. Nebylo to lehké. Kvalita byla vyrovnaná," řekl předseda poroty Pavel Beneš.

Třeba stejně bodů získali oba muži. Tady pak rozhodla chuť. Vyhrál Pavel Beneš ml. s krtkovým dortem. Byl to jeho asi tak čtvrtý výtvor. Jinak raději vaří a smaží. „Uvařím si, na co mám chuť. Recepty vyhledávám na internetu. I ten dnešní krtkův dort jsem tam našel," potvrdil Pavel Beneš, který plánoval přihlásit se i další rok. Za ním skončil Josef Trávníček s mřížovým koláčem.

Mezi dětmi byla nejlepší Terezka Braná. Upekla roládu s jahodami ze dvou těst. To tmavé tvořilo na povrchu rolády krásné ornamenty. Roláda porotcům nejen nejvíce chutnala, ale vyhodnotili ji jako nejoriginálnější. Při pečení jí trochu pomáhala mamka s taťkou, jak přiznala.

„Peču i jindy, nejen na dnešní soutěž, třeba různé bábovky, ty taky nejraději jím. Dnešní recept jsme našli na internetu," svěřila se Tereza. Kromě toho, že z Terezky určitě vyroste šikovná hospodyně, je úplně normální holka. Věnuje se aerobiku v rakovnické skupině Fain club Angels.

Janě Króbové se zase nejvíce povedla roláda s banánem. Vyhrála s ní mezi ženami. Recept se jí zalíbil v časopise, proto ho vyzkoušela. „Peču doma rodině a ráda. Dorty, buchty, rolády, to je různé. Většinou tak jednou týdně, někdy i dvakrát," řekla Jana Króbová.

Poté, co porota moučníky ohodnotila, je ochutnali všichni přítomní. K dobré náladě vyhrával Václav Chaloupka. Ženy dostaly k svátku petrklíč a přání. Ještě před tím, než vypukla moučníková soutěž, vystoupili s kulturním pásmem mladí krakovští hasiči. Dokonce zazněly i anekdoty. Akci připravila obec společně s místními hasiči.

Výsledky soutěže

Ženy:
1. Jana Króbová
2. Jaroslava Leitnerová
3. Jana Mágesová

Muži:

1. Pavel Beneš ml.
2. Josef Trávníček

Děti:
1. Tereza Braná
2. Michal Braný
3. Zuzana Smáhová

Nejoriginálnější  moučník:
Tereza Braná