Hokejbalisté pomůžou letos již počtvrté. Vedle rakovnického domova seniorů a novostrašeckého dětského domova, se bude vybírat šek i pro organizaci Kačenka dětem, která různou formou pomáhá nemocným dětem. V posledním ročníku se vybralo více než 63 tisíc korun.

Akce začíná v 9:30 ve sportovní hale v Rakovníku a místo vstupného se budou vybírat trvanlivé potraviny na sbírku Potraviny pomáhají. Ti, co trvanlivý produkt nebudou mít sebou, pak budou moci podpořit domov Ráček, který zde bude mít prodejní stánek. „Letos jsem oslovil rakovnický Odbor sociálně-právní ochrany dětí a sociální prevence, který s námi bude dávat dohromady potravinovou sbírku a následně zajistí rozdělení pro potřebné,“ řekl organizátor akce Miroslav Tlustý.

Turnaje se účastní hráči, kteří pamatují alespoň jednu sezonu Rakovnické hokejbalové ligy – dohromady pět okresních týmů a veteránská reprezentace ČR. Chybět nebudou ani vzpomínkové panely na Rakovnickou hokejbalovou ligu, ale i na předchozí ročníky a samozřejmě také dobová hudba. Pauzu mezi jednotlivými duely pak zpestří mládežnické celky HBC Rakovník.

Pomáhají i boxeři

Retro hokejbal pomáhá není jedinou akcí, která letos pomůže potřebným. V polovině listopadu patří sál Kulturního centra Rakovník již deset let boxerskému galavečeru Boxeři dětem.

Ani letos to nebude jinak. Prvních pět let šly výtěžky z akce na dětské oddělení Masarykovy nemocnice. Později Radek Červený a jeho tým začal pomáhat jednotlivcům. Loni se vybralo na elektronický vozík pro nemocného Adámka 111 824 korun a 550 Euro. Akce také byla jedním z impulsů pro uspořádání akce Retro hokejbal pomáhá. A provázanost s charitativní akcí Boxeři dětem má i rynholecká nadace Motorkáři hendikepovaným dětem Petra Adama. Ta kromě podpory boxerského galavečera a dalších akcí pořádá sbírky a v červnu Dětský den pro hendikepované ve stochovské Vodárně.

Petr Adam, Radek Červený a bývalý boxer Petr Mendík letos rovněž plánují společný projekt. „Dojde mezi námi k užší spolupráci. Navíc jsme se spojili se spisovatelkou Janou Javorskou. Chtěli bychom udělat knihu, která by prospěla jak boxerskému galavečeru, tak i motorkářům. Pracovní název má Boxeři a motorkáři dětem. Chceme utvořit příběhy, které u toho vznikly, ať už ty hezké, nebo špatné, protože i to se stává,“ dodal Petr Mendík.

Rozpis hokejbalového turnaje Retro hokejbal pomáhá (8. 2.)
9:30 HBC EDISON : HBC HÁJEK
9:55 HC ZÁTIŠÍ : HBC HROZEN / FAVORITCAR
10:20 VETERÁNI ČR : HC BOBY ŘEVNIČOV
10:50 HBC HÁJEK : HC ZÁTIŠÍ
11:15 HC BOBY ŘEVNIČOV : HBC EDISON
11:40 HBC HROZEN / FAVORITCAR : VETERÁNI ČR
12:10 HBC EDISON : HC ZÁTIŠÍ
12:35 HC BOBY ŘEVNIČOV : HBC HROZEN / FAVORITCAR
13:00 VETERÁNI ČR : HBC EDISON
13:30 HBC HROZEN / FAVORITCAR : HBC HÁJEK
14:00 Ukázkové utkání mládežnických týmů HBC Rakovník
14:20 HBC HÁJEK : HC BOBY ŘEVNIČOV
14:50 Předání finančních šeků organizacím a malé slečně Barunce
15:15 HC ZÁTIŠÍ : VETERÁNI ČR
15:40 Ukázkové utkání mládežnických týmů HBC Rakovník
16:00 HBC HROZEN / FAVORITCAR : HBC EDISON
16:25 HBC HÁJEK : VETERÁNI ČR
16:50 HC BOBY ŘEVNIČOV : HC ZÁTIŠÍ