Tvrzení vedení HBC Rakovník potvrdilo i vedení Českého hokejbalového svazu. To se nechalo slyšet, že rakovnickému celku, hrajícímu třetí nejvyšší republikovou soutěž, neprodlouží výjimku pro udělení příslušné licence. HBC Rakovník by tak musel nejspíše soutěž opustit a hrát jen oblastní ligu.

SLOUPEK k článku naleznete ZDE.

„Veškeré úspěchy jsou známy po celé republice. Pokud chceme, aby se hrál v Rakovníku hokejbal na úrovni, musí zde být kvalitní povrch,“ řekl za rakovnický klub Miroslav Tlustý. Jenže s celkovou opravou stadionu nesouhlasí opoziční zastupitel Miloslav Kubínek (KSČM). Podle něj je hřiště v dobrém stavu a žádnou větší opravu nepotřebuje.

„Připadá mi to, že někdo někde něco viděl a chce to i v Rakovníku,“ řekl Kubínek. Rakovnická koalice však dala opozičnímu zastupiteli šanci svá tvrzení potvrdit v podobě vypracování oponentní zprávy, podle níž se budou moci zastupitelé řídit.

Miloslav Kubínek nyní upustil od negativního postoje. Nyní požaduje, aby město z rozpočtu zaplatilo pouze ty nejnutnější práce pro splnění certifikace hrací plochy kvůli možnému postupu do vyšší soutěže. Podle posudku je na tom strašecké hřiště hůře.

Podle projektanta Kamila Hrbka na tom není rakovnický stadion nejhůře. Povrch rakovnického stadionu posoudil totiž spolu s dalšími hokejbalovými stánky v regionu. A závěr mnohé šokoval. Hokejbalový stadion Na Kocourku v Novém Strašecí je na tom hůře.

„Co se týče kvality povrchu, je v horším technickém stavu než v Rakovníku. Tvoří jej množství trhlin v místech pracovních asfaltových spár, kterých je v povrchu hřiště mnohonásobně více než v Rakovníku,“ uvedl ve své zprávě Hrbek.

A příliš kladně neohodnotil ani „lepší“ umělohmotné mantinely. „I když se jedná o trvanlivější materiál, než je dřevotříska, jsou zde již patrné desky, které byly po dobu provozu hřiště vyměňovány údajně kvůli popraskání při užívání hřiště v zimním období. Nemohu posoudit, zda se jedná o výjimečnou situaci zapříčiněnou špatnou výrobou nebo špatné materiálové vlastnosti použitého materiálu s ohledem na účel použití,“ napsal Hrbek.

Rakovničtí zastupitelé v pondělí rozhodnou. Buď se hřiště opraví kompletně celé, s čímž vedení města počítá již v rozpočtu města, a nebo podle posudku Hrbka a návrhu opozičního zastupitele Kubínka se opraví jen nejnutnější části pro udělení licence.

Starosta Zdeněk Nejdl (ODS) má však jiný názor. Podle něj je nelogické, aby při výměně mantinelů rovnou nebyl opraven povrch hřiště. „Za současné situace vidím jako nejlepší řešení provést celkovou rekonstrukci hokejbalového hřiště,“ řekl starosta Zdeňek Nejdl.

Pro dokreslení celé situace připomínáme, že koalice ODS a politického uskupení Společně pro Rakovník má v rakovnickém zastupitelstvu převahu jednoho hlasu. Je tedy možné, že někdo ze koaličních zastupitelů může dát přednost možnosti levnější variantě. Ušetřené peníze by pak mohlo město investovat jinam.