S čerstvým úspěchem se děvčata v minulém týdnu vrátila ze Středočeského tanečního poháru 2010 v Kralupech, kde v soutěži minitýmů pod hlavičkou MOA Rakovník obsadila první místo a nejen o tomto zážitku si Rakovnický deník popovídal s jedním z lídrů skupiny, Kateřinou Opatovou.

Jaký byl pro vás letošní Středoškolský taneční pohár ?
V loňském ročníku jsme skončily na čtvrtém místě a letos jsme do toho šly znovu s přáním dopadnout co nejlépe. Z okresní soutěže v Rakovníku v Tylově divadle jsme postoupily do krajského kola. Když jsme viděly konkurenci v naší kategorii minitýmů středních škol, moc nadějí jsme si nedávaly, ale dařilo se nám a vyhlašování výsledků pro nás byl super zážitek, když jsme to slyšely od třetího místa do prvního, vůbec jsme s tím nepočítaly, že pohár bude náš. Jinak soutěž byla dost zdlouhavá, bylo hodně účastníků v různých kategoriích, ale zpestřila ji i dvě vystoupení imitátora Michaela Jacksona z Talentmánie.

Jak je to u vás s přípravou vystoupení a co vlastně tancujete?
Naši skupinu tvoří Monika Vaňková, Sára Drozdová a já, takhle jsme vystupovaly i na středoškolském poháru, dále Andrea Hejdová, Kristýna Vildová a z nových tváří Lucie Langmajerová, Tereza Psohlavcová a Veronika Machátová. Na mixu písniček a choreografii se podílíme všechny, v současné době máme pět různých vystoupení, chceme, abychom vždy něčím překvapily, když vystupujeme například na maturitních plesech a jinde. Prostě chceme tančit pokaždé jinak. Náš styl není ani hip-hop, ani funky, ale dívčí styl s prvky breaku, MTV styl. Trénujeme jednou týdně, nové sestavy nám trvají nacvičit různě, někdy jsou to měsíce, někdy musíme být i o mnoho rychlejší.

Tanec vás tedy zjevně baví, věnujete se i něčemu jinému?
Já a Andrea cvičíme zumbu ve Fitness Angels v Rakovníku, jsme tam mimo středu všechny všední dny kolem 18.hodiny, takže, když by si naše vystoupení chtěl někdo objednat na svoji akci nebo tančit s námi, tak se stačí ve fitku zeptat na Káťu a na Fazoli a je to jasný. (kol)