Dramatická akce skončila úspěšně. Mladý delikvent byl zadržen.


„Hlídka nejdříve inkriminovaný vůz Opel Vectra předjela a světelným znamením STOP mu dala najevo, aby zastavil. Jenže vozidlo policisty objelo, přidalo plyn a ujíždělo směrem na Rakovník,“ popsal začátek akce tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý. Policisté ho pronásledovaly až na začátek Rakovníka, kde vozidlo odbočilo do Šamotky. Zde se řidič opelu pokusil o únikový manévr, jenže při couvání naboural do sloupu veřejného osvětlení.

Policisté mu pak další cestu zablokovali a řidiče zadrželi. Ten ovšem policistům nepředložil žádné doklady opravňují ho k řízení automobilu. „Následně jsme pak zjistili, že dotyčný nejenže nevlastní řidičské oprávnění, ale také, že opel je kradený,“ pokračoval tiskový mluvčí. V řidiči byl následně poznán dvacetiletý muž z Plzně – sever.

Auto bylo ukradeno předevčírem, v neděli 30. září v 15 hodin, v Chotěšově v okrese Plzeň – jih a tuto krádež již evidovali a vyšetřovali policisté ze Stodu ze stejného okresu. „Včera si kolegové pro něj přijeli a převezli jej do Stodu,“ dodal závěrem Černý.