Tak vypadala oslava Dne hospiců se Společenstvím Androméda ve Velké Chmelištné.

Připomeňme, že na humanitárním projektu výstavby hospice pracuje Společenství Androméda ve Velké Chmelištné dobrovolně přes 11 let . Čas na rekonstrukci hledají po svém zaměstnání a převážně vše doposud financují z vlastních soukromých prostředků.

Předsedkyně sdružení Lenka Petříčková během slavnosti mimo jiné zdůraznila: „Práce lidí ve Společenství Androméda je postavena na základních křesťanských hodnotách. Většina z nás jsou lidé věřící, ale nezištně nám pomáhají i lidé nevěřící. Všem těmto lidem s dobrým srdcem patří náš veliký dík."

A jako příklad pomoci uvedla zatím poslední návštěvu jedenácti dobrovolníků.
„Jsme vděční této báječné partě lidí, která nám pomohla s úklidem venkovních i vnitřních prostorů před Světovým dnem hospiců," upozornila Lenka Petříčková. Dvě děvčata si vzala na starost společenský sál. Odnosily ze stolů všechny květiny a celý sál vysály. Do oběda byl sál krásně upravený, sedací soupravy vysáté, podlaha čistá a stoly připravené pro hosty. Devět mužů se chopilo venkovních prací. Sekání křovinořezem přerostlé trávy kolem domu a stodol a sekačkou pole za velkou stodolou. Ostatní pak vyklízeli a vyčistili betonovou plochu pro umístění elektrocentrály, avie, malotraktoru a dalších menších strojů. Z plochy odnesli a poctivě přeskládali prkna a trámy k ostatnímu stavebnímu materiálu. „Při odpolední svačině se všichni sešli v našem společenském sále unavení, ale spokojení," popsala Lenka Petříčková s tím, že je Androméda vděčna za jakoukoli pomoc: finanční či materiální.

„Podporují nás také občané Velké Chmelištné, blízkého i vzdálenějšího okolí. Jde o oboustrannou radost, když nám věnují například ovoce, houby, ryby nebo pamlsky pro zvířata. Nejenže nám nezištně pomáhají, ale ceníme si i jejich dobré rady," zdůraznila Lenka Petříčková a mimo jiné připomněla také letošní úspěšný benefiční koncert pro Andromédu, který vynesl 140 tisíc korun. Konal se ve vyhlášeného klubu Retro Music Hall a moderoval ho herec, zpěvák a hudebník Petr Vondráček. Vystoupení všech dalších účinkujících provázely nadšené ovace, ať již zpívala Bára Basiková, Kamil Střihavka, Ota Balage, Aleš Brichta, Matěj Ruppert, Bohouš Josef, Kryštof Michal nebo Vojta Dyk."

Bohatá tombola a její veselé losování pak pozvedly náladu do bodu varu. „Pak už všichni společně zpívali s účinkujícími a na závěr přišel bouřlivý potlesk," zavzpomínala Lenka Petříčková. Peníze z benefice půjdou na výstavbu Domova sv. Kryštofa pro seniory ve Velké Chmelištné. „Jako tehdy i dnes děkuji všem , kteří vystoupili bez nároku na honorář, a všem lidem, kteří náš projekt svojí účastí podporují," dodala Lenka Petříčková.