Na celý případ upozornila TV Prima.Podle televize byl soukromý penzion Luďka Frencla stavěný z peněz NPÚ, v účetnictví hradu se nachází faktury za neodvedené práce, pracovníci hradu měli navíc v pracovní době pomáhat na výstavbě penzionu. Ministerstvo tak požaduje po vedení NPÚ, aby celou věc důkladně prošetřilo a aby o veškerých krocích informovalo. „Bylo nám řečeno, že v této věci bylo podáno trestní oznámení," řekla Simona Cigánková, mluvčí ministerstva.

„Přestože nadále musíme trvat na tom, že kontrolní mechanismy a kontroly, které jsme provedli, neprokázaly žádná pochybení, tak jsme se rozhodli pro shromáždění veškerých podkladů a veškerých informací tak, abychom je mohli předat policii k případnému vyšetřování," uvedla pro TV Prima Jana Tichá, mluvčí NPÚ.

V souvislosti s touto kauzou prošetří kladenští kriminalisté, kam byl případ předán kvůli možné podjatosti, jiné trestní oznámení. V něm jde o miliony korun. Hovoří se o tom, že z hradu mělo údajně zmizet padesát uměleckých děl, která vznikala v rámci řezbářského sympózia Křivořezání. Případné nesrovnalosti by ale měla objasnit hloubková inventura.

Luděk Frencl rezignoval na funkci kastelána hradu Křivoklát ke konci roku 2014. Tehdy uvedl, že tak činí z osobních, rodinných, ale i zdravotních důvodů.