Tak se také jmenovala celá akce: Den hospodářských přebytků. Dnes pěkná akce pro celou vesnici začala docela nevinně. Jak, přiblížila Alena Johnová: „Na podzim sem lidé začali nosit různé pochutiny. Jednou přinesl někdo malé brambory, tak jsme si je tu upekli.

Někdo přinesl ochutnat domácí zabíjačku, jablíčka. Nejdříve jsme se tomu smáli, že všichni nosí nějaké přebytky. Pak jsme si řekli, že uděláme Den hospodářských přebytků." Každý se chtěl pochlubit nějakým svým kulinářským uměním. Nejprve se lidé scházeli jen v části s výčepem. Jenže pak už se sem dobroty nevešly, tak se vše přesunulo na sál. A letos se místní i ti z blízkého okolí pochlubili svými přebytky už podvanácté. Příchozí se nejprve ohlásili u Alexandry Dundrové, jež si jednotlivá jména zapsala do seznamu. Zvlášť sladké a slané. Slané dobroty snadno překročily třicítku. Sladkých bylo o něco méně. Letos se poprvé pochutiny musely rozdělit na dvě kategorie, slané a sladké, protože jich bylo hodně. Po zahájení se přítomní pustili do ochutnávání pečlivě očíslovaných a jménem označených dobrot. První tři, které je nejvíce oslovily, zapsali na hlasovací lístek, sladké a slané zvlášť.

Den hospodářských přebytků pravidelně připadá na víkend kolem státního svátku Den vzniku Československé republiky. To aby se donesené lahůdky stihly všechny sníst. Během let už měli možnost účastníci ochutnat pečené kančí maso se šípkovou omáčkou, žemlovku, cukrářské speciality, zavařeniny, ale ne jen sladké.

Ochutnávalo se také uzené maso i klobásky, řízečky, dýňová polévka, sušená rajčata, zeleninové saláty. Jeden rok vedly slané štrúdly a pizza koláčky. Tvůrce si také své jídlo originálně pojmenuje, buď podle babičky, nebo podle sebe, nebo podle okamžitého nápadu. Takže i letos se ochutnávaly Tondovy vdolečky, které přinesl Antonín Tauber, starosta Drahouše. Ten každý rok údajně peče z pěti vajec. Ale je to trochu jinak.

„Já umím uvařit kafe, čaj a vajíčka na tvrdo, takže vdolečky připravovala moje manželka," přiznal se starosta. Loni připravila míša řezy, před tím pečené maso. Je to zkrátka různé. Stejně jako ona každý připraví, co ho zrovna napadne. V sále se pak sejde velký bufet s opravdu pestrou nabídkou.

Alena Johnová plánovala upéct koláče, ale pro časovou tíseň stihla jen jednohubky a salát. „Koláče upeču až zítra nebo v neděli," zkonstatovala. Jan Kadlec z Tlestek upekl pirožky plněné pikantní masovou směsí. „Je to starý výmysl. Vymyslel jsem ho tak před třiceti lety," zkonstatoval Jan Kadlec, původním povoláním kuchař. Spolu s ním přišla Marie Pokorná s klasickými vdolečky.

Kdo si ale myslí, že vaření a pečení je výsada pouze střední a starší generace, je na omylu. Lákavé makové koláče připravil Matěj Dundr, student gymnázia.
„Připravil jsem Matějovo makové potěšení se švestkami. Je to litý koláč z másla, mouky, cukru, máku a ze sněhu z vaječných bílků. Recept jsem si našel na internetu," popisoval Matěj.

Koláč už pekl a protože mu velmi chutnal, připravil ho i na Den hospodářských přebytků. Kromě sladkého doma rád připravuje například grilovanou panenku. Nejraději však peče kynuté koláče. Recepty sbírá od babičky i z internetu. Nebo se nechá inspirovat pořady o vaření, které v televizi sleduje. Doma vaří i pro rodinu, z čehož má radost hlavně maminka. A rodině chutná.

„Po gymnáziu bych chtěl jít studovat na nějakou vysokou hotelovou školu," plánoval Matěj Dundr.