Následky bouřky lidé uklízeli ještě včera ráno a dopoledne v Kulturním centru, Divadelní restauraci i v optice U Hrušky. V Kulturním centru zaměstnanci nastoupili hned ráno a kolem půl deváté už bylo to nejhorší pryč. „Byl jsem se tu podívat hned večer. Vzadu za Kulturním centrem stálo půl metru vody. Hasiče jsem volal, ale nebyl tu žádný extrémní problém. Čekáme je nyní. Zvedli jsme výtahy, aby odsáli šachty," popisoval během úklidu ředitel Kulturního centra Rakovník Jiří Karel. V tu dobu byly ještě štěrkem a smetím ucpané kanálové vpustě, které neodtékaly. Vyčistili je pracovníci Ravosu.

Voda se v Kulturním centru dostala do celého přízemí. Byla v pokladně, na záchodech, ve výtahových šachtách, v topných kanálech. „Jestli vznikly nějaké škody, uvidíme později. Možná to odnesou nějaké koberce," odhadoval Karel.
Větší „polízanici" způsobila voda v Divadelní restauraci. Vypláchla lapače tuků, záchody i kanalizaci.

„Dneska určitě neotevřeme. A kdy to bude, to nevíme. Vše musí vyschnout a vyčichnout. Kontaktovali jsme majitele. Záleží na jejich rozhodnutí. Voda se dostala všude. V baru byla až tady," ukazoval asi deset čísel nad zemí provozovatel restaurace Aleš Holík. Přitom zaměstnanci už začali uklízet po velké vodě hned v neděli večer. V baru včera ráno před devátou hodinou už bylo čisto, jen vysoušeč běžel naplno.

Vedle z restaurace zmizely stoly a židle, jen promáčený modrý koberec zůstal. Ten zaměstnanci vydrhli rýžovým kartáčem a čistili speciálním vysavačem. Ale bohužel, pořád byl cítit splašky.

Naposledy voda vyplavila budovu před třemi roky v červnu, kdy roztrhala asfalt na Plzeňské ulici. Ale třeba v Divadelní restauraci to byla proti neděli pohoda. Voda se dostala tehdy jen do baru, kdežto tentokrát vypláchla celý provoz i s kuchyní.

Voda se také dostala do nové školní jídelny u První základní školy. „Po nedělní průtrži mračen jsme měli vytopenou jídelnu s částí kuchyně. Zatékalo tam v jídelně nad okny. Zjevně je to vše od okapů, které nestačily příval vody pojmout. Zatéká také do elektrických rozvodů," informoval Jiří Kremer, ředitel školní jídelny.