Na květnovou partnerskou návštěvu by do Rakovníka z německého Dietzenbachu mohlo přijet méně hostů. Za Společnost pro mezinárodní spolupráci Rakovník uvedla Linde Torová: „Původně jsme počítali s osmdesáti osobami, ale dnes už víme, že jich bude pravděpodobně maximálně pětapadesát. Jednalo by se o členy rodin, sportovce.“ Plánované výdaje na návštěvu, které měly být téměř sto sedmdesát tisíc korun, se tak určitě sníží.

Dobrou zprávu přinesl na sněm Společnosti pro mezinárodní spolupráci Rakovník, který se konal ve Wintrově síni na rakovnické radnici, místostarosta města Jan Švácha: „Město schválilo grant, a tak dostanete příspěvek ve výši čtyřicet tisíc korun.“

O příspěvek žádala Společnost pro mezinárodní spolupráci také Česko – německý fond budoucnosti. Zatím ale nemá žádné zprávy, zda nějaké peníze dostane. Rakovničané plánují vzít německé přátele letos mimo jiné na výlet do Prahy.
Na programu je i plavba na lodi.

„Program by měl být důstojný a pro naše německé přátele příjemný. Rádi bychom, aby se u nás cítili stejně dobře, jako jsme se i my cítili při naší návštěvě v Německu. Věříme, že se nám to podaří,“ dodala závěrem Linde Torová.