Jednašedesátiletý muž vyrazil ráno do lesa na houby. Když se ani odpoledne nevracel, zavolali příbuzní na tísňovou linku. Do pátrací akce se zapojilo sedm policejních hlídek, psovodi a také dobrovolníci. Povolán byl i vrtulník s termovizí.

„Bohužel, muž byl nalezen zhruba v 1.30 bez známek života. Vyloučeno bylo také cizí zavinění. Kvůli určení příčiny smrti byla nařízena zdravotní pitva,“ sdělila podrobnosti mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Policisté v souvislosti s houbařením a cestováním například po lese nabádají, aby lidé u sebe pokud možno nosili zapnutý a plně nabitý mobilní telefon. Jedná se totiž o nejjednodušší formu komunikace a ověření, zda dotyčný nepotřebuje pomoc. "Stejně tak doporučujeme vždy sdělit ostatním, kam se chystáte vyrazit a v kolik zhruba očekáváte návrat. Vhodné je také mít na sobě reflexní vestu. Pokud by už k nějaké nešťastné události došlo, reflexní prvky pomohou policistům s hledáním," dodala policistka Michaela Richterová.

Pokud ovládáte chytrý mobilní telefon, pak je určitě vhodné mít nainstalovanou aplikaci záchranka. Po instalaci zadáte potřebné údaje včetně telefonního čísla, zadat můžete také číslo pojištěnce. Pokud se vám něco stane a budete potřebovat lékařskou pomoc, pak stačí otevřít aplikaci a stisknout obrázek s telefonním číslem 155. Aplikace dokáže zaměřit i vaši polohu, je ovšem nutné mít na mobilním telefonu zapnutou funkci zjišťování polohy (GPS).