V Rynholci začal prvním kolem hry Plamen soutěžní ročník 2009/2010.

Mladí hasiči, kterých přijelo z patnácti kolektivů 204 byli rozděleni do tří kategorií (přípravka, mladší, starší). Soutěžili v disciplínách: závod požárnické všestrannosti a štafeta dvojic.

Štafetu dvojic ve všech kategoriích ovládli mladí hasiči z Lužné. V závodě požárnické všestrannosti čekalo pětičlenné hlídky z jednotlivých kolektivů zdolání dvoukilometrové tratě rozmístěné náročným terénem a plnění úkolů na pěti stanovištích (střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, základy první pomoci, požární ochrana a překonání překážky po vodorovném laně). Nejlépe trať a úkoly zvládla hlídka přípravky z Čisté, v kategorii mladší hlídka z Kolešovic a ve straších závodníci z Lužné.

Závodu požárnické všestrannosti se zúčastnili také dorostenci a dorostenky – družstva i jednotlivci. Pro ně byla trať prodloužena a úkoly na stanovištích byly náročnější (dorostenky - Lužná, dorostenci – Čistá, smíšené družstvo – Řevničov, jednotlivkyně – Soňa Bicanová z Kolešovic, jednotlivci – Martin Urban z Lužné).

Do druhého kola hry Plamen, které proběhne na jaře 2010 tak vstupují družstva na následujících pozicích: Přípravka: 1. Čistá A, 2. Třtice, 3. Lužná, Mladší: 1. Lužná, 2. Kolešovice, 3. Krakov a Třtice, Starší: 1. Lužná, 2. Rynholec, 3. Nové Strašecí.

AUTOR: JAROSLAVA ČEČRDLOVÁ