O radost z tohoto podstatně rychlejšího zásahového vozidla, nežli měli doposud, se v sobotu podělili s kolegy ze sousedních sborů dobrovolných hasičů. Velitel hředelských hasičů Radek Bartoš vyjmenoval: „Pozvali jsme mimo jiné kolegy hasiče z našeho okrsku, čili z Mutějovic, Kounova, Lhoty pod Džbánem, Nesuchyně a Krušovic. Pro všechny přítomné jsme připravili pohoštění." Cisternu Dennis získali od Hasičského záchranného sboru hlavního města Praha. Starosta obce Karel Vitner popsal: „Jsem rád, že jsme ji dostali převodem od státní organizace."

Hředelští hasiči tak podle Radka Bartoše získali mnohem modernější vůz pro šest osob, který má cisternu, čerpadlo, elektrocentrálu, motorovou pilu a hydraulické vyprošťovací nůžky. „Přivezli jsme ho už před týdnem, ale oficiální převzetí jsme si nechali až na dnešek, abychom mohli pozvat co nejvíce lidí," vysvětlil Radek Bartoš.

Pozvání přijal mimo jiné i starosta Okresního sdružení hasičů Rakovník Zdeněk Ledvinka, který zdůraznil: „Jsem moc rád, že nová technika posílí řady výjezdové jednotky a budou zase na lepší úrovni."

A Karel Vitner během následného proslovu ke všem přítomným také připomněl: „Stačily letošní problémy se suchem a následnými požáry. Tam bylo vidět, že v přírodě voda není. Takže při takových událostech jsou důležité nejen počty lidí, ale i dostatek vody. A tu teď díky nové cisterně budou moci dodávat v případě ohně i hředelští hasiči."

Karel Vitner také vysvětlil, že cisternu se podařilo pro Sbor dobrovolných hasičů ve Hředlích získat díky Štefanu Ďurinovi, který pracoval 
u pražských hasičů. „Štefan se dostal k informacím o tom, že Hlavní město cisternu prodává. Tak jsme si napsali žádost a vyšlo to. A můžete to zkusit i vy. Hlídejte internet, zda tam Praha nemá něco v nabídce, a pak to také zkuste. Středočeský kraj je veliký, a když se všichni obrací na krajské velitelství hasičů, tak to samozřejmě tolik prostředků pro 'dobráky' nemá. Zkuste tedy Prahu," popsal a zároveň poradil Karel Vitner.

A na závěr Karel Vitner ještě místním hasičům popřál, aby nové auto stálo co nejvíce v garáži a jezdilo jen na kondiční jízdy. „Prostě aby nebylo tolik požárů. Přeji jim, aby si užívali hasičinu jen reprezentační a aby v kraji moc nehořelo. Ideální by bylo, aby všechna hasičská auta stála jen v garážích a lidé se na ně chodili jen dívat, ale taková situace nikdy nebude."