Na kandidátních listinách pro nadcházející komunální volby, které se uskuteční 5. - 6. října, najdete i kandidáty, které pojí rodinné vztahy. Například ve městě Jesenice současný starosta a dříve velmi oblíbený mluvčí rakovnické radnice Jan Polák (ODS) má doma protikandidátku na post starosty města. Jeho manželka Anna Poláková, která je na postu lídra kandidátní listiny Jesenice o nás! a v současné době na rodičovské dovolené, by jej mohla defakto v křesle starosty po komunálních volbách vystřídat. O tom ale samozřejmě rozhodnou voliči.

„Přiznám se, že o tom, že by se manželka mohla stát starostkou, jsme doma ještě nemluvili,“ řekl Rakovnickému deníku současný starosta Jesenice Jan Polák. Podle něj mají doma s manželkou harmonický vztah, politické věci doma neřeší. „Většinou se na jednotlivých věcech shodneme, ale samozřejmě se najdou věci, kdy se neshodneme. Rozhodně to ale u nás nefunguje tak, že když se neshodneme, nedostanu večeři. Ani doma nemáme „Itálii“ a rozhodně po sobě neházíme talíře a hrnečky,“ usmíval se do telefonu starosta Jan Polák.

Starosta Jan Polák je ve městě dosti oblíbený. V roce 2014 při komunálních volbách získal nejvíce preferenčních hlasů, a to konkrétně 322. Druhá v pořadí se ziskem 245 hlasů skončila Danuše Vopatová.